Mobilheim - plnohodnotné bydlení na kolečkách

Toužíte po vlastní chatě, ale nemáte čas a chuť vyřizovat stavební povolení? Potřebujete přechodné, ale přesto plnohodnotné bydlení? Nebo snad vlastní kancelář, kterou můžete umístit takřka kdekoliv? A jak by se vám líbil mobilní příbytek, který lze zaparkovat ve kterémkoliv kempu? Na všechny otázky existuje společná odpověď – pořiďte si mobilheim.

Mobilní domy neboli mobilheimy nejsou žádnou horkou novinkou. Jejich historie sahá až do 50. let minulého století, kdy se vyráběly z karavanů. Lidé, kteří se často stěhovali, si je nemohli vynachválit – stačilo je připojit k automobilu a mohlo se vyrazit. Dnešní mobilheimy se od těch původních příliš neliší. O ony nejsou se zemí napevno spojeny a jejich realizace není podmíněna stavebním povolením. A protože nejde o nemovitosti, není na ně možné čerpat hypotéku. Jejich cena však odpovídá ceně automobilu - ty nejlevnější mobilní domy lze pořídit lehce nad 100 000 Kč.

Největší výhodu jsme zmínili hned v úvodu. Vedle mobility se však majitelé mobilních domů těší i z dalších předností jako jsou kompletní rozvody elektroinstalace, odpadu, topení a vody. Ve většině mobileimů navíc nechybí ani veškeré příslušenství, na které jsme zvyklí u klasického bydlení. Domky jsou rozděleny na několik místností a můžete počítat s koupelnou, kuchyní a pokojem, který využijete jako ložnici a obývací pokoj. V závislosti na celkové obytné ploše i s dalšími místnostmi- výjimkou nejsou ani rozlehlá čtyřpokojová mobilní obydlí, ve kterých se netěsná ani početnější rodina.

Mobilheimy se vyrábí z kvalitních materiálů, díky kterým je nezbytná jen minimální údržba. Majitelé nejdražších variant pak mají k dispozici spoustu nadstandardního příslušenství v podobě plynového krbu, klasické vany apod.

Nabídka mobilních domů, které jsou aktuálně na trhu, uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Jejich využití se navíc neomezuje jen na zmíněné chaty nebo dočasné přístřeší (například v době, kdy dostavujete rodinný dům), ale po adekvátních úpravách je lze obývat i celoročně. Další zajímavé informace najdete na webu www.mobilni-domy-prodej.cz, který provozuje český specialista na prodej mobilheimů, společnost NERO CARAVAN.

Publikováno: 17. 07. 2013

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: mobilheim | mobilhimy | mobilní domy | mobilní dům | nabídka mobilheimů | nabídka mobilních domů