Garáž

Čas na nová garážová vrata: Jaké máte možnosti?

Na detailech záleží, a právě proto byste se měli zaměřit i na vrata, kterými den co den vjíždíte a vyjíždíte z garáže. Pokud si čas od času představujete, jak je elegantně otevíráte prostřednictvím dálkového ovládání, aniž byste museli vystoupit z vozu, splňte si sen a vyberte řešení, jež vám bude dělat radost nejen z hlediska komfortu. Díky novým garážovým vratům můžete výrazně zvýšit úroveň zabezpečení objektu či minimalizovat úniky tepla.

Jaký typ a konstrukci zvolit?

Nejsou garážová vrata jako garážová vrata. Jednotlivé typy nabízí specifické vlastnosti a výběr je samozřejmě otázkou priorit a možností (stavebních i finančních). Významnou roli hraje prostor, a to v garáži i před ní. Některé varianty vyžadují dostatek místa před domem, jiné podél stěny nebo pod stropem. Dobrá zpráva je, že opravdu nehrozí, že byste nenašli vhodný systém. Určitě se však zaměřte také na kvalitu tepelné izolace a kvalitu kování.

Tip: V případě, že garáž využíváte i jako dílnu nebo sklad, vám mohou přijít vhod garážová vrata s dveřmi.

Křídlová garážová vrata

Dvoukřídlá garážová vrata představují „klasiku“. Jejich výhoda spočívá v tom, že nevyžadují prostor v garáži. Navíc je lze otevírat jen z části, což se hodí v případě potřeby rychlého průchodu. Vyžadují však dostatek místa před domem.

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata se otevírají svisle a následně ukládají pod stropem. Jsou dobrou volbou pro každého, kdo vyžaduje spoustu místa v i před garáží. Oproti např. výklopným vratům nabízí výrazně větší průjezdnou šířku.

Ovšem pozor – ani výklopná garážová vrata nemusí být špatnou volbou. Kdo nemusí šetřit prostorem před garáží, ale zato má omezenější rozpočet, měl by se zaměřit právě na ně.

Rolovací garážová vrata

Jednoduchá konstrukce a maximální úspora místa. To jsou rolovací garážová vrata, která se rolují do boxu nad stavebním otvorem. K dostání jsou i v provedení s výrazně lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi (se zateplenými hliníkovými lamelami).

Posuvná garážová vrata

Posuvná garážová vrata nesnižují výšku stavebního otvoru, a hodí se proto do garáží, kde hraje roli každý centimetr výšky.

Podrobnější informace o všech uvedených typech garážových vrat najdete na stránkách montujeme-vrata.cz, které provozuje společnost Bubík – odborník na garážová a průmyslová vrata.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.