Mobilheimy - mobilní domky, na které nepotřebujete stavební povolení

MobilheimToužíte po rekreačním objektu nebo přechodném bydlení bez kompromisů? Pokud vás limituje rozpočet a navíc odrazuje komplikované „papírování“ a vyřizování stavebního povolení, sáhněte po mobilním domě, neboli takzvaném mobilheimu. Jejich historie sahá až do 50. let minulého století, kdy představovala perfektní alternativu pro lidi, jejichž životní styl vyžadoval mobilitu a neustálé stěhování z místa na místo. I dnes některé levnější a menší mobilní domy připomínají karavan, ovšem ty větší si v ničem nezadají s malými rodinnými domky a chatami. Jedním z prodejců mobilheimů je i společnost BIVAKHOMES s.r.o., která nabízí vysoce kvalitní mobilní domy od několika světových výrobců a chlubí se dlouholetým působením v oboru. Zajímá vás, proč byste se měli obrátit právě na ni?

Jaké jsou největší přednosti mobilního bydlení?

Mezi největší přednosti mobilheimů patří rychlost dodání a rychlost zabydlení. Mobilní domy navíc nejsou pevně spojeny se zemí a ve většině případů se proto vyhnete stavebnímu povolení. Jejich součástí jsou kompletní rozvody elektroinstalace, vody, topení i odpadu a výbava, která plně odpovídá výbavě běžného bytu. Další výhodou je i minimální údržba a dlouhá životnost materiálů, ze kterých jsou domy vyrobeny.

Lze v mobilheimu bydlet celoročně?

Mobilheimy sice nejčastěji využívají jako rekreační objekty, přechodné ubytování pro zaměstnance stavebních firem, objekty pro hlídač a vrátné nebo nouzové ubytování, ovšem po řádné úpravě v podobě zateplení mohou sloužit i k celoročnímu bydlení. Jednou ze služeb, které BIVAKHOMES nabízí, je i revitalizace starších mobilních domů a jejich následné zateplení, což je v konečném součtu mnohem (až desetkrát) levnější než koupě nového mobilheimu. Zateplení a revitalizace má však i další výhody – kromě toho, že bydlení připraví i na extrémní teploty a sníží náklady na vytápění, mu výrazně přidá na estetice. V případě zájmu si můžete nechat zhotovit také terasu, pergolu nebo zimní zahradu. Další informace o mobilních domech najdete na bivakhomes.cz.