Top reproduktory pro hudební fajnšmekry

I když se zdá, že drtivá většina lidí přesedlala na sluchátka nebo kompaktní aktivní reproduktor – a mladá generace zná klasický hi-fi systém snad jen z doslechu, ve skutečnosti se stále najde poměrně dost lidí, kteří preferují tradiční soustavu opatřenou dostatečně výkonnými reproduktory. Právě ty jsou, společně se zesilovačem, alfou a omegou celého zařízení. Zájemce dostává na výběr z neuvěřitelně rozsáhlé nabídky modelů – a pro ty nejnáročnější posluchače jsou připraveny kousky za desítky až stovky tisíc korun.

Opravdu se investice do luxusních reproduktorů vyplatí?

Již Quintus Horatius Claccus pravil, že hudba je lékem na trápení duše. O účincích hudby na lidskou psychiku již bylo napsáno mnohé, a dokonce vznikl samostatný obor – muzikoterapie. Na otázku, zda je moudré vložit nemalou částku do špičkové hi-fi soustavy a utratit „nekřesťanské peníze“ za reproduktory první třídy, se tak nabízí jednoznačná odpověď. Pokud jsou vaše uši mlsné a vyžadujete nejlepší zvuk, v podstatě nemáte ani jinou možnost. Kvalitní muzika si zaslouží mnohem více než žalostnou produkci z repráčků chytrého mobilního telefonu... Opravdu netoužíte po poslechu svých nejoblíbenějších interpretů na patřičné úrovni?

Kam se za top reproduktory vypravit?

High endové značky jako Audiovector, McIntosh, či Sonus faber najdete na AVcentre.cz – a na pobočce v Praze získáte jedinečnou příležitost k přímému porovnání produktů. Specialisté na AV techniku nabízí to nejlepší na trhu a rádi vám doporučí optimální řešení s ohledem na váš rozpočet i požadavky. Recenze spokojených zákazníků AVcenter.cz hovoří za vše. Cení si široké nabídky produktů, které většina prodejců hi-fi systémů nenabízí, ochoty, odbornosti a přístupu. Dopřejte si prvotřídní zvuk z těch nejlepších reproduktorů, ale ještě před tím si je vyzkoušejte na vlastní uši!

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam