Ložnice

Ložnice na míru vašim potřebám

Zdravý spánek je základ kvalitního života. K jeho dosažení je však zapotřebí dodržet vícero pravidel. Jestliže trpíte nespavostí, v noci se často probouzíte či se ráno budíte rozlámaní a ospalí, je třeba zamyslet se nad vaší spánkovou hygienou. Nejčastějším problémem bývá již nevyhovující ložnice a podmínky, které v ní panují. Nechte se inspirovat tipy, jak dosáhnout ničím nerušeného spánku.

Ø Ta správná místnost v bytě

Ač to tak mnoha lidem nepřipadá, výběr místnosti, ve které se ložnice bude nacházet, je velmi důležitý. Pokud totiž máte například okna do rušné ulice nebo vám přímo do oken svítí pouliční osvětlení, nejspíše to nebude ideální pokoj pro klidný spánek. Vždy proto volte místnost, která vám může poskytnout klid a ticho.

Ø Postel, která vydrží

Trh nabízí nepřeberné množství postelí různých rozměrů, tvarů a kvalit. Jak se ale v tom množství zorientovat a vybrat skutečně tu správnou právě pro vás? V první řadě se zamyslete nad svými návyky. Dvojlůžka seženete nejčastěji v rozměrech 160×200 nebo 180×200. Jestliže kolem sebe máte rádi hodně prostoru, pořiďte si raději větší, jestliže vám nevadí být při spaní blízko protějšku či máte v ložnici málo prostoru, menší typ bude dostačující. Pokud ložnici nesdílíte, vybírat můžete z klasického jednolůžka o rozměrech 90×200 nebo většího 140×200, které je ideální pro příležitostné návštěvy. Postel by také měla dokonale zapadnout do designu celé místnosti, potom je už pouze na vás, zda upřednostníte bytelné čalouněné postele nebo dáte přednost dřevu a pořídíte si postel z masivu.

Ø Matrace a lůžkoviny

Další nezbytnou záležitostí je kvalitní matrace. Ta je totiž páteří celé postele a zejména ona ovlivňuje, zda se ráno probudíte svěží a odpočatí nebo ospalí a rozlámaní. Jak ale správně vybrat matraci? Při výběru se řiďte svojí výškou, váhou, i tím v jaké poloze rádi spíte. Pokud postel sdílíte s partnerem, je pravděpodobné, že každý budete mít na matraci jiné nároky a požadavky. Nejlepším řešením je proto koupit matrace dvě, abyste si kvalitní spánek mohli dopřát oba. Nezapomínejte také na lůžkoviny – takový polštář z paměťové pěny dokáže zázraky.

Ø Nábytek a vybavení

S klidným spánkem souvisí i vybavení ložnice. V přeskládaném, neuklizeném, nesladěném či stísněném prostoru se usíná a spí velmi špatně, odstraňte proto vše nadbytečné, co v ložnici nutně nepotřebujete. Veškerý nábytek, který nemá využití, odneste pryč, stejně tak přílišné množství dekorací či věcí, které by mohly vyrušovat. Uvidíte, že jakmile navrátíte vaší ložnici vzdušnost, nespavost rázem zmizí.

Ø Pryč s rušivými elementy

Elektronika adalší zdroje světla a hluku k nerušenému spánku v žádném případě nepřispívají. Odneste proto veškerou elektroniku pryč z ložnice, a pokud to nejde, alespoň ji vypněte a vypojte ze zásuvky. Hlasitě tikající hodiny nahraďte tichými, svítící budík otočte tak, aby vás neozařoval, neusínejte u televize ani u notebooku.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.