Interiér

Akvárium není jen domov pro ryby, ale i vkusná dekorace

Toužíte po společnosti živých tvorů, ale z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete psa či kočku? Nemáte čas na to, abyste svého mazlíčka několikrát denně venčili, bojíte se, že vám z domácnosti udělá kůlničku na dříví a kromě toho jste alergičtí na chlupy? Máme pro vás řešení – pořiďte si rybičky a získáte nejen přítomnost němé tváře, ale zároveň skvělou dekoraci, která se bude ve vašem obývacím pokoji, pracovně nebo kdekoliv jinde vyjímat.

Kulaté akváriumV prvé řadě vás čeká rozhodování mezi sladkovodními a mořskými druhy ryb. Nemáte-li s chovem rybiček žádné zkušenosti, doporučujeme pro začátek ty sladkovodní. Chov mořských ryb je totiž poměrně náročný, vyžaduje předchozí zkušenosti a 99 % druhů se navíc v zajetí nerozmnožuje. Informací o akvarijních rybkách je na internetu spousta a nebudete-li si vědět s výběrem rady, určitě vám s výběrem poradí odborníci v místním zverimexu. Zaměříme se proto na výběr akvária.

Akvárium lze koupit samostatně (tedy pouze skleněnou část), ale také jako set (na podstavci nebo skříňce). Doby, kdy byli chovatelé omezeni na akvária ve tvaru obdélníku, jsou ty tam a milovníci designu mají skutečně netušené možnosti. Oblíbené je především rohové akvárium, které svou kombinací hran a zaoblených linek působí velmi elegantně.

Chystáte-li se rybičky umístit na noční stolek nebo někam, kde se rohové akvárium nehodí, nabízí se alternativa v podobě kulatého akvárka. Podle odborníků však kulaté akvárium není pro ryby vhodné – původně bylo určeno pro pěstování hydroponických rostlin. Chcete-li, aby se ryby nezbláznily a nepošly, raději se celokulatému tvaru vyhněte. Budete-li v kulatém akváriu pěstovat rostliny, proč ne.

Pro ty nejnáročnější jsou ideální zmíněné akvarijní sety, které působí opravdu luxusně. Vzhledem k pestré nabídce určitě nebudete mít problém set sladit s ostatním příslušenstvím a nábytkem. Cena závisí na velikosti a typu provedením. Široký výběr setů, ale i samostatných akvárií a jednotlivého příslušenství (filtry, osvětlení, podložky, kryt na akvárium…) za skvělé ceny najdete na www.vyprodeje.net.

Akvarijní set

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.