Kvalitní matrace vydrží i deset let

Věděli jste, že prospíme přibližně třetinu života? A že jeho rušení či neumožnění vede k psychickým potížím, což se v některých zemích používá jako forma mučení? Ať už se nám to líbí, nebo ne, v posteli trávíme dost času na to, abychom ji věnovali dostatečnou pozornost. A je to právě postel, respektive matrace, která má zásadní vliv na kvalitu spánku. Máte-li problémy s usínáním, často se budíte a ráno si připadáte, jako byste nezamhouřili oka, pravděpodobně je „něco“ špatně. A nemohla by to být právě vaše proleželá matrace, která nevyhovuje ani základním ortopedickým a anatomickým kritériím? Pomůžeme vám vybrat novou!

Vybíráme matraci

Vybrat matraci je stejně složité, jako kupovat automobil. Na trhu je obrovské množství jednotlivých typů a pro každý z nich jsou typické zcela jiné vlastnosti. Dali jsme pro vás dohromady několik základních rad, kterými byste se měli při výběru matrace řídit.

Rozhodujte se pomocí předchozích zkušeností. Vyvarujte se tomu, co vám na vaší předchozí matraci vadilo a naopak vyhledávejte to, co vám chybělo.

Délka matrace by měla být alespoň o 10 cm delší oproti vaší délce, šířka minimálně 70 cm ( u partnerských postelí cca 140 cm). Co se týče šířky, obecně platí, že čím vyšší, tím lepší.

Výběr matrace by měl podléhat i dalším, neméně důležitým faktorům, jako je nosnost, četnost použití (budete na matraci uléhat každý den, nebo jen o víkendech na chatě?), tuhost a umístění.

Matracín, váš postelový hrdina

Hledáte vysoce kvalitní, ale přesto velmi levné matrace? Zastavte se u Matracína. Internetový obchod www.matracin.cz nabízí široké spektrum matrací, které uspokojí i toho nejnáročnějšího spáče. Ať už si vyberete pěnové, taštičkové, či pružinové matrace, vždy se můžete spolehnout na perfektní zpracování, vynikající ortopedické a anatomické vlastnosti a dlouholetou životnost.

Publikováno: 31. 08. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: levné matrace | matrace | matrcin.cz | zdravé spaní