Vybíráme dřez

Mohlo by se zdát, že dřezy pomalu, ale jistě nahradily myčky a že jsou v kuchyni tak nějak navíc, ale pravdou je, že je většina z nás stále považuje za jakési srdce a středobod kuchyně. Neslouží totiž pouze k umývání nádobí, ale plní i další, neméně důležité funkce. Slíváme do nich vodu z uvařených těstovin, vyléváme do něj zbytek vody z hrnce, ve kterém vaříme brambory, vodu z varné konvice a předně – v mezidobí mezi jednotlivými úkony si v nich oplachujeme ruce. A to už jsou pádné důvody proto, abychom na dřezu nešetřili, ale naopak si vybrali takový, který nám práci v kuchyni ještě více zpříjemní.

Jaký tvar a materiál?

Jednou z nejdůležitějších atribut, kterými se při výběru dřezu řídíme, je jejich tvar a velikost. případě, že mytí nádobí převzala vaše myčka, neváhejte si pořídit dřez s větším odkládacím prostorem, na úkor umývací plochy. Kuchyň není nafukovací a vy tak získáte tolik potřebné místo, kde odložíte velké hrnce a další věci, které potřebujete mít po ruce. Dřezy s odkládacím prostorem najdou v kuchyni s myčkou větší uplatnění, než velké vany na špinavé nádobí, které jsou většinu času prázdné. Co se materiálu týče, většinou se setkáváme s nerezem. Poměrně oblíbený je i granit a keramika, které jsou k mání v mnoha barevných provedeních. Toužíte-li po přírodním vzhledu, sáhněte po přírodním vzhledu, sáhněte po žule nebo křemeni.

Důležitá je i výška

Výšce, ve které je dřez umístěn, většina z nás nepřikládá příliš velký význam a pak se nestačíme divit, z čeho nás ustavičně bolí páteř. Kuchyňské dřezy by měly výt umístěny tak, abychom nádobí neumývali v předklonu, tedy výše, než zbytek kuchyňské linky. Chcete-li zjistit, zda je váš dřez v optimální výšce, zkuste malý test – jestliže z rovného postoje spustíte ruce na dno dřezu, pak je vše v pořídku. Široký výběr dřezů rozmanitých tvarů, velikostí i barevných provedení najdete na levneelektro.cz. A jak je zvykem, za velmi nízké ceny.

Publikováno: 29. 08. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: barevné dřezy | dřez | dřezy | keramické dřezy | kuchyňský dřez