Kdy je správný čas na rekonstrukci ploché střechy?
Zatímco první skupina lidí by si dům s plochou střechou nikdy nepořídila, druhý na ni nedá dopustit. K výhodám daného řešení patří více obytného prostoru pod střechou, ale také určitá energetická úspora - v domech s plochou střechou nedochází k vytápění tak velké plochy jako v objektech se střechou sedlovou. Za pozornost však stojí také mnohem jednodušší údržba či případné opravy, a to včetně těch, které souvisí se odvodňovacím systémem. A kdo chce, může si z ploché střechy udělat pochozí plochu a vytvořit na ní terasu.
Na druhou stranu je vhodné dbát zvýšené pozornosti u starších nemovitostí. Plochá střecha realizovaná před dvaceti, třiceti lety může trpět mnoha různými neduhy. V minulosti nebyly dostupné tak kvalitní materiály jako dnes a mnozí řemeslníci navíc nedbali doporučených technologických postupů. Z těchto dvou důvodů se mohou v průběhu času objevit určité nešvary.
Problémy samozřejmě mohou nastat také u střechy zbrusu nové – proto je vhodné, aby ji realizovala firma s mnohaletými zkušenostmi a dobrou reputací. Přeci jen hovoříme o stavební konstrukci, která chrání dům před povětrnostními vlivy. Jakékoliv nedostatky jsou naprosto nepřijatelné a měly by být urychleně odstraněny.
Vraťme se však k majitelům starších staveb. Rekonstrukce plochých střech je žádoucí v momentě, kdy dojde k narušení izolace nebo celistvosti pláště, případně je na plášti patrná koroze. Mezi nešvary volajícími po nápravě patří také špatné kotvení a degradace klempířských prvků.
Pokud máte pocit, že plochá střecha vašeho domu není ve stoprocentním stavu, zbytečně nečekejte a neprodleně kontaktujte profesionály, kteří vypracují odborný posudek. Důvodem nemusí být pouze fakt, že přes střechu zatéká do domu, ale také nadměrný únik tepla, který lze vyřešit izolací střechy.
Dobrou volbou jsou kvalifikovaní specialisté na rekonstrukce a izolace střech ze společnosti EKISYS. Firma působí především v Jihočeském kraji, ale po domluvě realizuje i jinde v ČR.
Publikováno: 15. 03. 2019
Kategorie: Stavba a rekonstrukce