Rekonstrukce domu

Kdy je správný čas na rekonstrukci ploché střechy?

Zatímco první skupina lidí by si dům s plochou střechou nikdy nepořídila, druhý na ni nedá dopustit. K výhodám daného řešení patří více obytného prostoru pod střechou, ale také určitá energetická úspora – v domech s plochou střechou nedochází k vytápění tak velké plochy jako v objektech se střechou sedlovou. Za pozornost však stojí také mnohem jednodušší údržba či případné opravy, a to včetně těch, které souvisí se odvodňovacím systémem. A kdo chce, může si z ploché střechy udělat pochozí plochu a vytvořit na ní terasu.

Na druhou stranu je vhodné dbát zvýšené pozornosti u starších nemovitostí. Plochá střecha realizovaná před dvaceti, třiceti lety může trpět mnoha různými neduhy. V minulosti nebyly dostupné tak kvalitní materiály jako dnes a mnozí řemeslníci navíc nedbali doporučených technologických postupů. Z těchto dvou důvodů se mohou v průběhu času objevit určité nešvary.

Problémy samozřejmě mohou nastat také u střechy zbrusu nové – proto je vhodné, aby ji realizovala firma s mnohaletými zkušenostmi a dobrou reputací. Přeci jen hovoříme o stavební konstrukci, která chrání dům před povětrnostními vlivy. Jakékoliv nedostatky jsou naprosto nepřijatelné a měly by být urychleně odstraněny.

Vraťme se však k majitelům starších staveb. Rekonstrukce plochých střech je žádoucí v momentě, kdy dojde k narušení izolace nebo celistvosti pláště, případně je na plášti patrná koroze. Mezi nešvary volajícími po nápravě patří také špatné kotvení a degradace klempířských prvků.

Pokud máte pocit, že plochá střecha vašeho domu není ve stoprocentním stavu, zbytečně nečekejte a neprodleně kontaktujte profesionály, kteří vypracují odborný posudek. Důvodem nemusí být pouze fakt, že přes střechu zatéká do domu, ale také nadměrný únik tepla, který lze vyřešit izolací střechy.

Dobrou volbou jsou kvalifikovaní specialisté na rekonstrukce a izolace střech ze společnosti EKISYS. Firma působí především v Jihočeském kraji, ale po domluvě realizuje i jinde v ČR.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.