Skvělé tipy

Vysoušení zdiva v domech zasažených vlhkostí

Pořídili jste si starší nebo dokonce historický dům a aniž byste atmosféru nového bydlení stačili nasát, zjistili jste, že budete muset svést nelítostný boj s nadměrnou vlhkostí? Tento problém se samozřejmě netýká pouze starších objektů, nezřídka kdy s vlhkými nebo mokrými zdmi zápasí také majitelé novostaveb, kde tvorbu zapříčiňuje až příliš kvalitní izolace nebo nedostatečné vytápění (např. v dílně lze nešvar vyřešit vhodně zvoleným topidlem – dobrou volbou jsou topidla master).

V následujících řádcích vám představíme řešení, které lze aplikovat v případě nových i starých mokrých domů.

Proč boj s vlhkostí neodkládat?

Vlhkost ovlivňuje celá řada faktorů, tedy nejen izolace, ale také běžné aktivity jako je dýchání, sprchování a koupání v horké vodě, odpařování rostlin a další. Výsledek je vždy stejný – vznik nebezpečných plísní, odlepování tapet, znehodnocení omítky, hniloba dřevěných stavebních prvků a následné narušení statiky… Dlouhodobý pobyt v nadměrně vlhkém prostředí není pro lidské zdraví dvakrát bezpečný. Přítomnost plísně a roztočů zvyšuje pravděpodobnost projevu nepříjemných onemocnění. Řešení je přitom snadné a cenově dostupné – moderní vysoušeče zdiva se s vlhkostí hravě vypořádají.

Proč si pořídit vysoušeč zdiva?

Způsobů, jak se zbavit vlhkosti v domě, je samozřejmě mnohem více. Ale je to právě vysoušeč vzduchu, který představuje nejelegantnější a přitom cenově dostupnou cestu. Využití přístroje je pestré – poslouží vám při vysoušení zdiva při stavbě domu nebo po dlouhé a vlhké zimě. Anebo nárazově vždy, když vám „velká voda“ vytopí sklep. Stejně dobře lze s pomocí kvalitního odvlhčovače zachránit některé věci, které se kvůli delšímu uskladnění ve vlhkém prostředí začínají znehodnocovat (např. knihy).

Při výběru odvlhčovače berte v úvahu způsob a místo využití. K mání jsou profesionální vysoušeče k vysoušení zdiva na stavbách, ale také levnější domácí odvlhčovače vhodné do bytů, domů, chat a chalup. Mezi nejdůležitější parametry je velikost daného prostoru – odvlhčovač by měl disponovat dostatečným výkonem, aby byl proces vysoušení co nejrychlejší.

Tip: Špičkové produkty za skvělé ceny najdete na www.odvlhcovace.info.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.