Skvělé tipy

Vysoušení zdiva v domech zasažených vlhkostí

Pořídili jste si starší nebo dokonce historický dům a aniž byste atmosféru nového bydlení stačili nasát, zjistili jste, že budete muset svést nelítostný boj s nadměrnou vlhkostí? Tento problém se samozřejmě netýká pouze starších objektů, nezřídka kdy s vlhkými nebo mokrými zdmi zápasí také majitelé novostaveb, kde tvorbu zapříčiňuje až příliš kvalitní izolace nebo nedostatečné vytápění (např. v dílně lze nešvar vyřešit vhodně zvoleným topidlem – dobrou volbou jsou topidla master).

V následujících řádcích vám představíme řešení, které lze aplikovat v případě nových i starých mokrých domů.

Proč boj s vlhkostí neodkládat?

Vlhkost ovlivňuje celá řada faktorů, tedy nejen izolace, ale také běžné aktivity jako je dýchání, sprchování a koupání v horké vodě, odpařování rostlin a další. Výsledek je vždy stejný – vznik nebezpečných plísní, odlepování tapet, znehodnocení omítky, hniloba dřevěných stavebních prvků a následné narušení statiky… Dlouhodobý pobyt v nadměrně vlhkém prostředí není pro lidské zdraví dvakrát bezpečný. Přítomnost plísně a roztočů zvyšuje pravděpodobnost projevu nepříjemných onemocnění. Řešení je přitom snadné a cenově dostupné – moderní vysoušeče zdiva se s vlhkostí hravě vypořádají.

Proč si pořídit vysoušeč zdiva?

Způsobů, jak se zbavit vlhkosti v domě, je samozřejmě mnohem více. Ale je to právě vysoušeč vzduchu, který představuje nejelegantnější a přitom cenově dostupnou cestu. Využití přístroje je pestré – poslouží vám při vysoušení zdiva při stavbě domu nebo po dlouhé a vlhké zimě. Anebo nárazově vždy, když vám “velká voda” vytopí sklep. Stejně dobře lze s pomocí kvalitního odvlhčovače zachránit některé věci, které se kvůli delšímu uskladnění ve vlhkém prostředí začínají znehodnocovat (např. knihy).

Při výběru odvlhčovače berte v úvahu způsob a místo využití. K mání jsou profesionální vysoušeče k vysoušení zdiva na stavbách, ale také levnější domácí odvlhčovače vhodné do bytů, domů, chat a chalup. Mezi nejdůležitější parametry je velikost daného prostoru – odvlhčovač by měl disponovat dostatečným výkonem, aby byl proces vysoušení co nejrychlejší.

Tip: Špičkové produkty za skvělé ceny najdete na www.odvlhcovace.info.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.