Výrobky z kompozitů nachází uplatnění v průmyslu i v domácnostech

Inox Products, to je konsorcium několika renomovaných firem, které se zabývají výrobou, montáží špičkových výrobků, konstrukcí a zařízení z vysoce kvalitní nerazavějící a uhlíkové oceli. Možní jste o něm slyšeli v souvislosti s výrobnou ocelových bran, nerezového zábradlí a dalších architektonických prvků, které jsou nejen krásné, ale také odolné a bezpečné. Dnes se však zaměříme na druhou část výrobního portfolia, tedy výše zmíněnou výrobu pro rozličné průmyslové obory.

Výhody kompozitních materiálů

Inox Products nabízí polotovary a hotové výrobky z kompozitů, jejichž využití je opravdu pestré. Uplatňují se v průmyslu chemickém, potravinářském, stavebním, těžebním, papírenském i zemědělském a najdete je také v segmentu dopravy. Výhoda kompozit spočívá v jejich nízké hmotnosti a odolnosti vůči agresivním chemickým látkám a vodě. Nutnost údržby je takřka nulová a životnost neomezená. Vyrábí se tažením, litím do forem, ovíjením, ručním laminováním a v neposlední řadě také SMC technologií. Inox Products má v nabídce kompozitní materiály vyztužené skelnými vlákny s pryskyřicí, vlákny s plastickým pojivem a klasickými vlákny.

Co se z nich vyrábí?

KonstrukceMezi obvyklé výrobky z kompozitů patří zábradlí, žebříky, schodiště, ocelové plošiny, poklopy a kryty, výbava šachet a nádrží, vybavení bazénů a koupališť... a mohli bychom pokračovat velmi dlouho. Kompozitní výrobky jsou neocenitelnou součástí neskutečného množství konstrukcí a natrefíte na ně v ve výrobních halách průmyslových podniků, stejně jako v obytných domech. Kompozita lze kombinovat s mnoha jinými materiály (např. se sklem, ocelí nebo dřevem). Inox Products se zabývá sériovou i zakázkovou výrobou a disponuje moderně zařízenými výrobními halami. A to je, ruku v ruce se zkušenými a sehranými řemeslníky, perfektní předpoklad k vynikajícím výsledkům. Inox Products nabízí komplexní služby, počínaje vypracováním projektu až po samotnou realizaci, včetně montáže ocelových konstrukcí. Více se dozvíte na www.inoxprocuts.cz.

Publikováno: 03. 06. 2014

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: ocelové plošiny | výrobky z kompozitů