Jednou to přijít muselo aneb když se dětský pokoj mění na studentský

Vzpomínáte si, jak jste s radostí zařizovali dětský pokoj? Vybírali jste veselé tóny a hledali nábytek, o který by se váš potomek neporanil. Jenomže čas letí jako voda a v životě každého rodiče nastane okamžik, kdy se dítě dostane do školního věku. A protože se změní jeho zájmy a životní styl, mělo by změnou projít i místo, kde každodenně tráví spoustu času. Z dětského pokojíčku se stane studentský pokoj.

Kvalitní nábytek v neutrálních tónech vydrží i do konce studia

Skutečnost, že vaše dítě navštěvuje teprve první stupeň základní školy, nic nemění na to, že potřebuje optimální podmínky pro studium i odpočinek. Nově zařízený pokoj sice v průběhu příštích let projde dalšími změnami, které však nebudou tak markantní jako transformace z dětského pokoje na studentský. Změní se tváře na plakátech a možná výmalba nebo tapety, ale jedna věc přeci jen zůstane stejná – studentský nábytek. Samozřejmě za předpokladu, že sáhnete po ergonomickém nábytku z kvalitních materiálů. Studentsky nabytek Vkus mladých lidí se velmi rychle mění a skvělý, řešením jsou neutrální tóny. Dojde-li je ke zmíněné výmalbě, případně ke stěhování, budete moct v pokoji ponechat stávající nábytek. Mezi nejdůležitější atributy však patří dostatek místa, kam si bude studentík odkládat své věci. Středobodem je prostorný psací stůl, ve kterém by neměly chybět zásuvky na školní potřeby. Nedílnou součástí je i nová postel, ideálně s úložným prostorem.

Kde není dost místa, pomůže nábytek na míru

Uvědomte si, že v menších prostorách může větší množství prvků zabrat příliš mnoho místa a snažte se úložné prostory řešit co nejdůmyslněji. Do velmi malých nebo atypických pokojů je proto vhodný nábytek na míru, který obyvateli ušetří spoustu místa a navíc se bude moct podílet na jeho návrhu. Jak by mohl vypadat budoucí studentský pokoj vyrobený na míru pro vaše dítě, se můžete podívat na www.nabytek-oma.cz. Česká firma se zabývá výrobou nábytku již od roku 1990 a v jejím portfoliu najdete také kancelářský a hotelový nábytek. Mimo jiné vyrábí také zdravotnický nábytek Praha a je tedy možné, že jste se již s výrobky setkali osobně.