Pletivo - levné a přesto efektivní oplocení

V minulosti jsme se vám snažili vštěpit myšlenku, že plot je vizitkou každé zahrady. Jenomže co si počít v momentě, kdy staré oplocení drží doslova silou vůle a vy si nemůžete dovolit investovat řádově desítky tisíc? Nechcete-li, aby váš pozemek vypadal jako veřejně přístupná plocha, sáhněte po alternativě v podobě pletiva. „Staré dobré“ pletivo stále patří k nejpoužívanějším druhům oplocení a nabídne vám mnohem více než jen nízkou cenu.

Typy pletiva a možnosti využití

Využití pletiva je velmi pestré a své uplatnění nachází především na venkově. Právě zde totiž chovatelé a zemědělci chrání pletivem svá zvířata a sady. Ale tím samozřejmě možnosti strojově vyráběných rolí s výpletem teprve začínají. Zmínili jsme, že jedním z pádných argumentů může být nízká cena, ale za zmínku stojí i další výhody. Pletivo se vyrábí v mnoha variantách, které se liší svou funkcí. Ať už však sáhnete po poplastovaném nebo pozinkovaném pletivu, vždy se můžete spolehnout na velmi rychlou a nenáročnou montáž a možnost stavby i na nerovných plochách. Pletiva se však neliší pouze typem povrchové úpravy, ale také průměrem drátu a velikostí ok. Tyto parametry volte na základě vašich individuálních požadavků. Platí, že pletiva s menším průměrem drátu a větší velikostí ok mají nižší životnost než pletiva s větším průměrem drátu a menšími oky. Životnost pozinkovaného pletiva je v průměru 10 let, což je s ohledem na nízkou pořizovací cenu velmi slušné. K oplocení zahrad se velmi hodí poplastované pletivo, které je naprosto bezúdržbové a jehož životnost může být přes 20 let.

Kde nakupovat?

Pletivo můžete zakoupit ve specializovaných prodejnách, stavebninách, hobby marketech, ale také online. Preferujete-li nákup z pohodlí domova, poohlédněte se po vhodném oplocení u jednoho z nejznámějších internetových prodejců. Na e-pletivo.cz seženete klasické pozinkované i poplastované pletivo, dekorační varianty, pletiva do lesů a obor, ale také veškeré další komponenty, bez kterých se při stavbě plotu neobejdete (zahradní brány, sloupky, podhrabové betonové desky...). Pletivo k vám dorazí do tří dnů a při nákupu nad 2000 Kč nebudete platit poštovné.

Publikováno: 14. 02. 2014

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: dekorační pletivo | pletivo | poplastované pletivo | pozinkované pletivo