Skvělé tipy

Nevíte kam s lahvemi dobrého vína? Nejvyšší čas na pořízení vlastní domácí vinotéky!

Patříte k milovníkům nejoblíbenějšího alkoholického nápoje a přemýšlíte o tom, že si doma uděláte vlastní vinotéku? Inu proč ne. Pokud se vám doma hromadí větší množství lahví a čas od času ukořistíte dražší kousek, který si chcete vyšetřit na nějakou slavnostnější příležitost, měli byste vínu poskytnou adekvátní podmínky. Nemusíte být zrovna znalcem, abyste věděli, že domácí teplota víno dvakrát neprospívá. A nechcete-li lahve skladovat ve sklepě (pomineme-li, že ani tam teplota nemusí být ideální), nezbude vám, než si pořídit domácí speciální chladničky na víno.

Dopřejte vínu ideální teplotu

Víte, jaká je ideální teplota pro skladování vína? Červené víno se vychladí na správnou teplotu v 15 až 18°C, ale bílé si vystačí s pouhými 12°C a růžové dokonce 7°C. Ve sklepě a běžné lednici takových teplot nedocílíte, ale ve zmíněné chladničce na víno ano. Dalším důvodem pro pořízení domácí vinotéky je samozřejmě i skutečnost, že při ideální teplotě vydrží mnohem déle víno v již otevřené lahvi (víno po otevření začne pracovat a rychle se kazí).

Moderní chladničky na víno mají podobu luxusně vyhlížejícího spotřebiče (lze pořídit ve vestavěném provedení), který vám v kuchyni, obývacím pokoji či kdekoliv jinde rozhodně neudělá ostudu. Naopak perfektně doplní další vybavení a budete díky ní mít perfektně vyhlazené víno vždy po ruce.

Čím se řídit při výběru chladničky na víno?

Vzhledem k množství variant možná budete váhat při výběru. Chladničky na víno se liší nejen svým designem a proporcemi (respektive kapacitou), ale také systémem chlazení (termočlánek nebo kompresor). Budete-li v chladničce uchovávat více druhů vín, neobejdete se bez několika chladících zón. Zda si uděláte radost luxusním modelem potaženým ručně prošívanou kůží, je pak otázkou vašeho rozpočtu.

Tak jak jste se rozhodli? Budete i nadále skladovat víno tak, jak jste byli zvyklí doposud, nebo si pořídíte osobní gastro vinotéku, která je nedílnou součástí každé lepší restaurace? Odpověď známe, tak hurá na www.domaci-vinoteka.cz, kde najdete domácí lednice na víno od renomovaných výrobců.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.