Chcete mít přehled o dění ve vaší domácnosti? Pořiďte si fotopast!

Máte strach, že v době vaší nepřítomnosti navštíví váš domov nezvaný host a odnese si cennosti i vaše soukromí? Ani bezpečnostní dveře a zamřížovaná okna bohužel nejsou stoprocentní jistotou – zkušený zloděj dokáže překonat téměř jakoukoliv překážku. A protože policie většinu případů odloží k nevyřešeným, nezbývá, než se o identifikaci pachatele postarat vlastními silami. Může vám pomoct fotopast – zařízení, které se používá v souvislosti s ochranou majetku, ale také myslivostí.

Seznamte se s fotopastí

Co je to fotopast? Digitální zařízení pro venkovní i vnitřní použití. Funguje na jednoduchém principu – jakmile se něco pohne v zorném poli, pořídí snímek nebo videozáznam. Na trhu jsou také MMS a GMS fotopasti, které snímky posílají na e-mail či mobil, a právě tato funkce je při monitorování objektu neocenitelná. O přítomnosti zloděje budete vědět v momentě, kdy vstoupí do vašeho domu, a okamžitě uvědomíte policii.

Odolný a nenápadný pomocník

Kvalitní fotopasti jsou vyrobeny s ohledem na vysokou odolnost vůči výkyvům počasí, nevadí jim kontakt s vodou a v neposlední řadě nevyžadují připojení na elektrickou síť. Napájí je baterie, které zařízení udrží v provozu po dobu několika desítek dní až měsíců (v závislosti na vytížení). Zloděj si fotopasti nevšimne, protože při snímání nevydává žádné zvuky. Měli byste se však poohlédnout po modelu z kategorie fotopasti s neviditelným přísvitem, protože právě tato zařízení umí fotit i ve tmě bez světelného efektu.

Kolik vás bude fotopast stát?

Moderní technologie je natolik praktická, že ji využívají také státní instituce pro monitoring důležitých objektů. Jistě vás potěší i dostupné ceny – kvalitní kousky lez sehnat i v cenové relaci do pěti tisíc korun. V rozmezí pěti až deseti tisíc pak seženete špičkové modely s pokročilými funkcemi.

Publikováno: 23. 01. 2018

Kategorie: Elektronika

Autor: Adam

Tagy: fotopast | fotopasti