Ze starších panelových domů uniká obrovské množství tepla. Vše vyřeší komplexní zateplení!

Většina obyvatelů novostaveb úniky tepla nemusí řešit. V současnosti je tiž komplexní zateplení nedílnou součástí každého projektu, ale není tomu tak dávno, co tomu bylo úplně jinak. Zdaleka nejhůře jsou na tom obyvatelé bytových domů, které se stavěly v době, kdy se na energetickou úspornost příliš nehledělo. Pokud je na tom podobně i bytový dům, ve kterém bydlíte vy, měli byste vážně uvažovat o jeho zateplení, které výrazně sníží náklady za teplo a zvýší celkový komfort bydlení. Spojte se s ostatními majiteli bytů a přesvědčte je, že zateplení je investice, která má skutečně smysl. Ještě předtím vám ovšem prozradíme několik důležitých detailů.

Tepelné ztráty nejsou jediným důvodem, proč panelový dům zateplit

Stavba drtivé většiny paneláku spočívala v ukládání panelů a jejich spojení ocelovými táhly, které se vkládaly do předvrtaných otvorů. Spáry byly utěsněny izolačním provazcem a plastickým tmelem, jehož životnost však nebyla příliš dlouhá. Při nedodržení technických postupů tmel rychle ztratil pružnost a ztuhl. Pohyb panelů výplň porušil a do objektu začalo zatékat a kotevní prvky pláště kornatěly. I to je další důvod, proč zateplení panelového domu nezbytné (nepočítáme-li obrovské tepelné ztráty). O zateplení se více dočtete zde.

Zateplením fasády proces nekončí

Zateplení panelového domu by se však mělo řešit komplexně a tedy nepočítat jen se zateplením obvodového pláště, ale také stropu a to včetně nevytápěných prostor. Ne nadarmo se říká, že chlad jde směrem od podlahy a zateplení stropu vede k nastolení tepelné pohody. Nejchladnější byty jsou vždy v přízemí a v horním patře, protože je „nevytápí“ sousedé. Vhodně zvolená izolace problémy vyřeší a udrží teplo uvnitř - jednoduše tam, kde má zůstat. Zateplení panelového domu není jednoduchá záležitost a vyžaduje si striktní dodržení technických postupů a samozřejmě také vysoce kvalitní materiály. Chcete-li stoprocentní výsledek, obraťte se na profesionální firmu, která má s realizací zateplení bohaté zkušenosti. Doporučujeme zateplení střechy od psgroup.sk, která se na trhu pohybuje deset let a má za sebou bezpočet úspěšných realizací.

Publikováno: 04. 10. 2013

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam

Tagy: zateplení paneláku | zateplení panelového domu