Rekonstrukce domu

Ze starších panelových domů uniká obrovské množství tepla. Vše vyřeší komplexní zateplení!

Většina obyvatelů novostaveb úniky tepla nemusí řešit. V současnosti je tiž komplexní zateplení nedílnou součástí každého projektu, ale není tomu tak dávno, co tomu bylo úplně jinak. Zdaleka nejhůře jsou na tom obyvatelé bytových domů, které se stavěly v době, kdy se na energetickou úspornost příliš nehledělo. Pokud je na tom podobně i bytový dům, ve kterém bydlíte vy, měli byste vážně uvažovat o jeho zateplení, které výrazně sníží náklady za teplo a zvýší celkový komfort bydlení. Spojte se s ostatními majiteli bytů a přesvědčte je, že zateplení je investice, která má skutečně smysl. Ještě předtím vám ovšem prozradíme několik důležitých detailů.

Tepelné ztráty nejsou jediným důvodem, proč panelový dům zateplit

Stavba drtivé většiny paneláku spočívala v ukládání panelů a jejich spojení ocelovými táhly, které se vkládaly do předvrtaných otvorů. Spáry byly utěsněny izolačním provazcem a plastickým tmelem, jehož životnost však nebyla příliš dlouhá. Při nedodržení technických postupů tmel rychle ztratil pružnost a ztuhl. Pohyb panelů výplň porušil a do objektu začalo zatékat a kotevní prvky pláště kornatěly. I to je další důvod, proč zateplení panelového domu nezbytné (nepočítáme-li obrovské tepelné ztráty). O zateplení se více dočtete zde.

Zateplením fasády proces nekončí

Zateplení panelového domu by se však mělo řešit komplexně a tedy nepočítat jen se zateplením obvodového pláště, ale také stropu a to včetně nevytápěných prostor. Ne nadarmo se říká, že chlad jde směrem od podlahy a zateplení stropu vede k nastolení tepelné pohody. Nejchladnější byty jsou vždy v přízemí a v horním patře, protože je „nevytápí“ sousedé. Vhodně zvolená izolace problémy vyřeší a udrží teplo uvnitř – jednoduše tam, kde má zůstat.

Zateplení panelového domu není jednoduchá záležitost a vyžaduje si striktní dodržení technických postupů a samozřejmě také vysoce kvalitní materiály. Chcete-li stoprocentní výsledek, obraťte se na profesionální firmu, která má s realizací zateplení bohaté zkušenosti. Doporučujeme zateplení střechy od psgroup.sk, která se na trhu pohybuje deset let a má za sebou bezpočet úspěšných realizací.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.