Se správnou sedací soupravou bude váš domov perfektní

Sedací soupravy, ať rohové nebo třeba ty do tvaru U, najdou uplatnění v každém obývacím pokoji. Pro jejich variabilitu, design a funkčnost jsou v posledních letech upřednostňovány před křesly a klasickými pohovkami.

Sedací soupravy dokážou nahradit postel i skříň

Obrovskou výhodou nejen rohových rozkládacích sedaček, nýbrž i těch do tvaru U je možnost využít je k příležitostnému i pravidelnému spaní. Po rozložení nahradí klidně dvě lůžka, čímž poskytnou dostatek místa ke kvalitnímu odpočinku. Disponujete-li tedy menším bytem a vlastní ložnice se vás netýká, koupě rozkládací sedací soupravy vyřeší prostorové problémy dokonale. Přes den slouží jako místo k sezení, v noci pak supluje postel. Úložné prostory sedacích souprav si mnohdy nezadají s místem v šatní skříni. Lze do nich uskladnit lůžkoviny, sezónní oblečení nebo třeba, teď před Vánocemi, dárky pro vaše ratolesti.

Tvar sedací soupravy podle písmen

V okamžiku, kdy se rozhodnete pořídit si do obývacího pokoje rozkládací sedací soupravu, budete stát před volbou, v jakém tvaru ji vlastně chcete. Sedačky ve tvaru L jsou vhodnější pro menší prostory, přesto nabídnou dostatek míst k sezení pro vás, rodinu i návštěvy. Vybírat lze ve variantě pravého či levého rohu, u některých sedaček je možnost měnit rohy podle potřeby. Poněkud více místa zasluhuje sedací souprava do tvaru U. Plně nahradí křesla a další místa k sezení.

Čalounění nebo kůže?

Čalouněné sedací soupravy mají několik pozitivních vlastností, díky nimž dostávají přednost před těmi koženými. Materiálů, vzorů a barev má čalounění téměř nekonečně mnoho. Záleží jen na vás, jak chcete, aby vaše sedačka vypadala, doplňovala prostor. Ačkoliv se hůře čistí než kůže, v současné době bývají potahy pratelné. A také cena se pohybuje v příjemných hodnotách. Kůže vypadá na nábytku luxusně, vkusně. Dbáte-li na jednoduchost a eleganci, bude pro vás sedací souprava potažená kůží rozhodně to pravé. Pořizovací cena je vyšší, nicméně životnost je opravdu dlouhá už jen při základní údržbě, která není nijak složitá.

Publikováno: 03. 11. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Adam