Jak vybrat tiskárnu pro domácnost?

Mít doma tiskárnu se zdá mnoha lidem zbytečné. Každý ale občas musí něco vytisknout. Potom nezbývá, než hledat nejbližší copy centrum nebo tisknout potají v práci. Není tedy praktičtější ji doma vlastnit? Samotné tiskárny nijak drahé nejsou, cenou odrazují spíše náplně do tiskáren. Věřte ale, že se do nich vyplatí investovat. Je to zkrátka pohodlnější. Nevíte si rady s výběrem tiskárny? Přečtěte si, čím byste se měli řídit.

Ujasněte si, za jakým účelem tiskárnu pořizujete

Základní otázka je, za jakým účelem tiskárnu vlastně chcete tiskárnu kupovat. Jak často budete tisknout? A kolik? Budou to jen texty nebo i barevné obrázky? A potřebujete kromě tisku také skenovat a kopírovat? Pro ty nejméně náročné uživatele, kteří jen chtějí tisknout texty a nic jiného neočekávají, jsou nejlepší laserové nebo LED tiskárny. Černobílý tisk na těchto tiskárnách vychází velmi levně. Mnohé tiskárny jsou multifunkční, to znamená, že na nich jde skenovat a kopírovat. Průměrní uživatelé, kteří počítají i s občasným tiskem obrázků, ocení domácí inkoustové tiskárny. Jejich pořizovací cena není nijak závratná. Rovněž tyto tiskárny bývají vybavené skenerem, tudíž se dají používat i jako kopírka. Jste nároční? Chcete si doma tisknout fotky z dovolené? Pak vsaďte na termosublimační nebo dražší inkoustové tiskárny. Jejich provoz je už ovšem o něco dražší.

Další aspekty, které vás mohou nasměrovat

Dále by vás mohlo zajímat:
  • Jaké je maximální tiskové rozlišení vybrané tiskárny?
  • Kolik stránek za minutu je tiskárna schopna zvládnout?
  • Jaké má tiskárna funkce? Zvládá oboustranný tisk, je vybavena čtečkou karet či USB portem? Má automatický podavač papíru?
  • Jak dlouho vydrží tonery Canon? Která značka má nejlevnější náplně?
Věříme, že „tu pravou“ najdete a ušetříte si starosti, až zase budete potřebovat něco nutně vytisknout.

Publikováno: 13. 11. 2019

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam