Stavební materiály

Domek si můžete postavit sami, máte-li na to nervy

Koupit si byt nebo rodinný domek by chtěl asi každý, nicméně je zde jedna citelná překážka, a sice peníze. Obytné nemovitosti jsou v současné době cenově na svém maximu a nevypadá to, že by se na tom v blízké budoucnosti mělo něco zásadně měnit.

Proto hodně zájemců o vlastní bydlení zvažuje různé možnosti, jež jsou pro ně z finančního hlediska nejpřijatelnější. Jednou z nich je i stavba domku svépomocí.

Nejedná se o nic pro amatéry

Pokud chcete bydlet ve své vlastní vilce, skutečně vás vyjde nejlevněji si ji postavit sami. Ovšem pozor, měli byste být vybaveni alespoň nějakými základními zkušenostmi. Pokud jste doteď stavbu viděli pouze v televizi, nejedná se o možnost pro vás. Umíte-li však vzít za práci a víte co a jak, klidně se do toho pusťte.

Musíte se však připravit, že vás to bude stát hodně nervů, spoustu času a moře slz. I když si projekt naplánujete jako profesionálové, vždy očekávejte nějaké problémy. Zrovna v dnešní době jich můžete předpokládat více než dost.

Kupříkladu stavebniny jako jsou třeba pálené cihlycement nebo písek jsou dnes často i násobně dražší než ještě před dvěma lety. Dokonce i jindy běžné krytiny v podobě plechových střech, případně tradičních pálených tašek nejsou buďto na skladech, případně jsou k dostání za obrovské peníze.

Nakupujte za příznivých podmínek

Vzhledem k tomu, že stavba i menšího domku svépomocí obvykle trvá pár let, nemusíte s nakupováním materiálu vyloženě spěchat. Dříve nebo později se situace v oboru zlepší, a pak můžete pořídit vše, co bude potřeba.

Není ani nezbytné nakupovat veškerý materiál naráz, stačí postupně. Cihly ani jiné stavebniny vám nikam neutečou. Jediné, co budete muset zajistit je nějaká forma přístřeší. Nemusí se jednat o nic extra, většinou stačí vše překrýt nepromokavou plachtou.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.