Rekonstrukce domu

Špaletová okna se vzhledem historických oken a vlastnostmi moderních

Mnoho domácností si dnes již užívá výhody moderních oken, ať už se jedná o dřevěná eurookna, hliníková okna nebo okna plastová. Ne všichni si je však domů mohou dát. V památkových zónách je nutné výběr oken podřídit nařízení odboru památkové péče. Výhod současných oken se ovšem vzdávat nemusíte.

Národní památkový ústav a místní památkové odbory musí nová okna schválit, aby nebyl poškozen historický ráz budovy. Většinou se volí špaletová okna, která jsou v dnešní době stejně krásná jako jejich historičtí předkové, ovšem vlastnostmi se nachází někde jinde než v minulosti. Moderní varianty nabídnou výborné tepelně i zvukově izolační vlastnosti, mnoho možností ve vzhledu oken a široký výběr příslušenství.

Špaletová okna přesně podle vašich představ

Plastová okna či dřevěná eurookna se vyrábí v celé škále variant a barev, ta špaletová na tom nejsou jinak. Sami si zvolíte nejen barvu, ale i tvar, jednoduché či izolační dvojsklo, ozdobné kličky a jiné příslušenství. Na přání je možné přidat i další prvky, jako jsou hlavice či poutce. Není problém vyrobit špaletová okna na míru tak, aby odpovídala původním oknům v historické budově a zároveň splňovala vaše požadavky na funkčnost. Výroba konkrétních oken trvá zhruba 7-10 týdnů dle složitosti a velikosti.

Nechte vyřizování povolení na jiných

Výměna oken v historické budově s sebou nese také jednání s úřady, vyřizování povolení a vypracování projektu pro památkáře. Tohle všechno za vás mohou vyřídit odborníci. Při výběru realizační firmy se proto dívejte i na jejich zkušenosti s řešením výměny špaletových oken v historických budovách, protože s odbornou pomocí je mnohem snadnější získat souhlas památkářů.

Špaletová okna s mikroventilací

Většině lidí vadí, že špaletová okna postrádají možnost mikroventilace. O tu však vůbec nemusíte přijít. Výrobci dnes na trh dodávají i moderní varianty, co zvenčí vypadají historicky, ovšem zevnitř mají výhody běžných eurooken. Mimo jiné umožňují ventilaci a mikroventilaci.

Zda taková okna budou vhodná právě ve vašem případě, vám neřekne nikdo jiný než přímo odbor památkové péče. Vhodné je spojit se s výrobcem a vše řešit přes něj, ušetříte si starosti.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.