Skvělé tipy

Ateliér Fiala: Špičkoví restaurátoři z Prahy

Objevili jste na půdě starý nábytek a nechcete se ho jen tak zbavit? Stačí se obrátit na odborníky a bude opět vypadat jako nový, byť pochází třeba z 18. století. Ale co s krásným obrazem, který si toho v zaprášeném a vlhkém prostředí vytrpěl víc než dost? I tomu restaurátoři vrátí původní podobu. Nepřestávejte číst a dozvíte se, proč se obrátit na zkušené odborníky z pražského Ateliéru Fiala.

Restaurátoři provádí celkové renovace i drobnější úpravy. Dokáží hotové divy – v jejich rukou se z předmětů s nálepkou „na odpis“ stávají mistrovská díla. David Fiala (zakladatel Ateliéru Fiala a syn akademického malíře Josefa Fialy) podotýká, že podstatou restaurátorství je precizní řemeslná činnost, umění a špetka bohémství. Renovacemi starožitností se zabývá již od roku 1991 v průběhu dalších let rozšiřoval pole působnosti také o další umělecké obory. Realizoval množství významných zakázek, z nich stojí za zmínku například renovace sedacího nábytku pro Úřad vlády, malovaného nábytku, hudebních nástrojů, obrazů a oltáře pro Plzeňský kraj nebo šicích strojů pro Národní technické muzeum.

Vrátit něčemu původní podobu není snadné. Restaurátoři nesmí podcenit důkladnou přípravu, která spočívá v pořízení fotografií, vypracování popisu, stanovení restaurátorského záměru a cíle. Poté následuje samotná renovace, jejíž jednotlivé úkony jsou velmi specifické a vždy se liší podle charakteru renovovaného předmětu. Podrobné postupy najdete v článcích publikovaných na blogu ateliéru. Jakmile je práce hotová, restaurátoři vyhotoví restaurátorskou zprávu v tištěné podobě.

Pokud vás starožitný nábytek a dekorace fascinují a rádi byste si pořídili další kousky, poohlédněte se po nich v e-shopu. Ateliér Fiala mimo jiné nabízí prodej starožitností, jejichž současný stav vypovídá o vysoké úrovni restaurátorské práce zručných řemeslníků.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.