Jak vybrat dobrého elektrikáře?

Většina z nás se do elektromontážních prací příliš nehrne, což je samozřejmě dobře. Neodborná realizace elektroinstalace může mít katastrofální následky a je nezbytné, aby ji provedl zkušený elektrikář. Jenomže kde sehnat profesionála, který odvede práci na sto procent? V praxi je bohužel hledání dobrého elektrikáře či firmy poměrně složité a kvalitu často nemůže objektivně vyhodnotit ani revizní technik.

Cena by neměla být rozhodující

Pro laika, který netuší, co všechno by měl elektrikář znát a umět, může být rozhodující cena. Ta samozřejmě není objektivním měřítkem kvality provedené elektromontáže a i v nižších cenových lze narazit na odborníka. Nicméně platí, že úspora tzv. za každou cenu, se může ve finále výrazně prodražit a přivést spoustu nepříjemných problémů. Spousta elektrikářů provádí elektroinstalace nezávisle na revizním technikovi a uvádí ho jako spolupracovníka. Jeho povinností je dodání stanovení charakteristik, dokumentace provedení prací a dalších nezbytných podkladů a dokladů. Revizní technik však mnohdy nemůže práci elektrikáře zkontrolovat v celém jejím rozsahu, protože netuší, jak dotyčný pracuje a během revize se nedostane k některým nepřístupným spojům. Vůbec nejhorší „úsporu“ představuje elektromontáž bez faktury, která je podmínkou pro úspěšné vyřízení budoucí reklamace. Dokázat, že elektrikář nepoužil vhodné materiály, špatně umístil zásuvky apod. je bez takřka nemožné.

Elektromontáže a elektroinstalace v Praze

Nechcete-li se v budoucnu potýkat s podobnými nepříjemnostmi, obraťte se na renomovanou firmu, která vám nabídne komplexní servis, tedy elektromontáž včetně revize elektroinstalace. Zorientovat se v množství firem není snadné a proto doporučujeme Elektros, spol s r.o., která je na trhu od roku 1994. Znalosti pracovníků pražské firmy dokládají četné certifikáty a potvrzení o pravidelných školeních. Firma Elektros, spol s r.o. provádí slaboproudou i silnoproudou elektroinstalaci, která zahrnuje montáže i opravy rozvodů pro fyzické osoby, ale také podnikatele. Jejím cílem je vždy poskytnout služby na nejvyšší kvalitativní úrovni a přesto cenu udržet na akceptovatelné hladině. To se jí, díky minimalizaci režijních nákladů a efektivním využití materiálu a času, daří. Samozřejmostí je dodržení předem stanovených termínů a podmínek. Chcete se dozvědět další informace? Najdete je na www.elektrospraha.cz.

Publikováno: 22. 06. 2014

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: elektroinstalace praha | elektromontáže praha