Mají si vaše děti kde hrát?

„A co děti, mají si kde hrát?“ říká text známé populární písničky. Zajistit venkovní zábavu pro děti je opravdu důležité. V současnosti spousta dětí téměř neustále sedí doma u počítače a ven chodí bohužel minimálně. S tím souvisí také malý rozvoj jejich pohybových dovedností. Cílem dospělých by se proto měla stát snaha vybudovat jim venku takové zázemí na hraní, aby se pro ně stalo větším lákadlem než vysedávání u počítače.

U skluzavek je důležitá pevnost

Dětská hřiště by proto měla svojí výbavou děti upoutat a nabídnout jim různé způsoby zábavy, aby se mohly vyřádit, jak se patří, a navíc zdokonalovat svoji motoriku. Nezbytnou součástí dětského hřiště je skluzavka. Aby byla pro děti dostatečně bezpečná, musí být velmi pevná. Kvalitní skluzavka by měla vydržet dlouhou dobu i bez údržby. Skluzavky se vyrábí z recyklovaného plastu a tím jsou také šetrné k životnímu prostředí. Reference na ně jsou velmi dobré, vyznačují se trvanlivostí a jejich barva nebledne ani v průběhu let. Odolávají dokonce i mrazu, takže je není třeba uklízet na zimu. K dispozici jsou v různých barvách i délkách.

Houpačky jedině zdravotně nezávadné

Venku by neměla chybět ani houpačka. Jedná se obvykle o levnou, a přitom velice oblíbenou hračku, která se dá zavěsit na různá místa, například na strom. Nejmenším dětem se nabízí dřevěné houpačky, které se vyznačují maximální bezpečností. Starší děti uvítají plastové houpačky různých tvarů s UV filtry, které navíc mají zdravotní atestaci na únik nebezpečných ftalátů.

Dětská hřiště s prodlouženou zárukou

Maximem, co můžete svým potomkům nabídnout, jsou potom dětská hřiště. Ta obsahují kompletní sestavu například včetně domečku, šplhací tyče či stěny, žebříky, skluzavky, sedačky. Hřiště jsou vyrobena z kvalitních materiálů, vyznačují se prodlouženou zárukou. Děti na nich trénují různé druhy pohybu.

Publikováno: 08. 09. 2015

Kategorie: Pro děti

Autor: Adam