Díky zavlažovacímu systému můžete mít krásně zelenou zahradu i bez námahy

ZavlažováníHustý a čerstvě zelený trávník, košaté stromy a všude kolem záhonky s kvetoucími pestrobarevnými trvalkami – kdo z nás by si nepřál vlastní rajskou zahradu? Dokonalý exteriér si však vyžaduje náležitou péči, která zabere spoustu času. A ten má v dnešní uspěchané době málokdo. Naštěstí existují pomocníci, kteří nám mohou práci na zahrádce výrazně usnadnit a zefektivnít a jedním z těch nejpraktičtějších jsou důmyslné zavlažovací systémy. Pravidelný přísun vláhy je základním předpokladem úspěchu, ale zalévání zabere zdaleka nejvíce času, a tak nezbývá, než si proces zautomatizovat.

Postavte si zavlažovací systém sami, ušetříte

Automatické zavlažování si můžete nechat vyrobit na zakázku zahradní firmou, smiřte se však s relativně vysokou pořizovací cenou. Těm, kteří nemají čas, chuť a v neposlední řadě ani základní technické znalosti, zřejmě nic jiného nezbývá, ale spousta kutilů si zavlažovací systémy vyrábí svépomocí. Na internetu a ve specializovaných hobby magazínech je dostatek podrobných návodů, ve kterých je postup krok po kroku popsán. Nechcete-li však nic riskovat a zároveň se nepřeplatit systémem na míru, pořiďte si jednotlivé komponenty a složte si zavlažovací systém jako lego. Není to tak složité, jak to na první pohled vypadá.

Počítače se o vaši zahradu postarají za vás

Všechny nezbytné prvky, bez kterých se moderní zavlažovací systémy neobejdou, můžete zakoupit v Mountfieldu. Sady obsahují obrubníky, postřikovače, trysky, propojovací hadičky, konektory, záslepky a děrovače, ale můžete k nim dokoupit i speciální čidla, díky kterým budete moct systém načasovat. Praktická jsou i čidla reagující změnu půdní vlhkosti. Zavlažování je sice důležité, ale v případě intenzivního deště by další kropení nemuselo některým citlivějším rostlinám prospět. Pokud čidlo vyhodnotí, že je půda dostatečně vlhká, zabrání dalšímu kropení. Třešničkou na dortu jsou „chytré“ přístroje, které dokáží z jednoho místa zavlažovat zahradu podle jejích obrysů. Pro zahradu s mnoha zákoutími představuje mnohem sofistikovanější řešení než celá řada jednotlivých postřikovačů.

Publikováno: 19. 04. 2013

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam

Tagy: zavlažovací systémy | zavlažování