Styl anglického venkova můžete mít i v panelákovém bytě

Bydlet v místě, kde se cítíme báječně, je základem spokojeného života. Stačí málo a váš interiér si můžete zařídit ve stylu anglického venkova. Rozhodně k tomu nepotřebujete rozsáhlé sídlo. Jak na to?

Styl, klid a elegance

Anglický venkovský styl v sobě spojuje krásu viktoriánských dob a elegantní bydlení. Domov bude útulný, i když nebude hýřit extravagantními barvami. Svůj čaj o páté si zde vychutnáte s chutí a v poklidné atmosféře. Dveře Porta se budou skvěle vyjímat v nadčasovém interiéru. Alespoň pro jednu stěnu v místnosti zvolte nestárnoucí kamenné obklady na zeď. Určete si barevné ladění celého interiéru a po celou dobu se jej držte.

Stůl, který spojuje všechny

Dřevěná podlaha je základem celého bytu. Její izolační vlastnosti oceníte zejména při dlouhých zimních večerech, kdy vám bude teplo na nohy, a to v celém bytě. Do jídelny se snažte umístit co největší jídelní stůl. Pokud je místnost malá, postačí chytře řešená rozkládací verze. Právě zde se budou odehrávat důležité rozmluvy, hraní bridže i posezení s přáteli. Stůl je ústředním prvkem celého interiéru.

Plochy i drobné vzory

Pro styl anglického venkova se hodí nábytek ve stejném stylu a barvách, a to klidně pro celou domácnost. Různorodost vyjádříte pomocí vhodně zvolených bytových textilií. Mezi nimi vynikají vzory s drobnými motivy, například květinovými.

Když je málo prostoru, postačí i imitace

Nechce se vám na stěny připevňovat kamenné obklady? Nevadí, snadno je nahradíte. Obklady na stěnu se dají sehnat i z praktických a lehkých materiálů. Ty poslouží stejně dobře a efekt bude vynikající. Stejně tak krb se dá snadno nahradit pouze krbovou římsou. Na tu si před Vánoci můžete pohodlně umístit barevnou punčochu. Lorde, lady, je na čase se pohodlně usadit a dát si svůj oblíbený čaj o páté a sušenky. Váš kout je dokonalý!

Publikováno: 31. 05. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Adam