Energie

Jak ušetřit za energie? Změňte dodavatele a peníze zůstanou doma!

Mimo topnou sezónu se sice máme pocit, že se nás to netýká, ale velmi brzy pocítíme zdražování energií na vlastní kůži. Nebo spíše na vlastní peněženku? Patříte-li k lidem, pro něž jsou výdaje za plyn a elektřinu podstatné (tedy k drtivé většině spotřebitelů), nečekejte a začněte energie odebírat levněji. Mezi nejjednodušší způsoby, díky kterým lze ušetřit, patří změna dodavatele energie. Pokud jste o této možnosti ještě neslyšeli, pak je tento článek určen právě vám. Prozradíme vám, kolik můžete ušetřit a co proto budete muset udělat.

Kdo určuje cenu energií a kolik lze přechodem na jiného dodavatele ušetřit?

Koncovou cenu plynu a elektřiny ovlivňuje několik složek a významnou měrou také samotný dodavatel. Vzhledem k množství společností, které se distribucí energií zabývají, je logické, že se cenové nabídky liší. Na první pohled je sice částka zanedbatelná, ale pomocí jednoduchého přepočtu na delší časový horizont je jasné, že se změna dodavatele vyplatí. Tímto způsobem lze za plyn ušetřit až 25 % a za elektřinu minimálně 9 %. S ohledem na náklady činí měsíční úspora několik set až tisíc korun..

Tip: spočítejte si přesnou úsporu pomocí kalkulačky ceny plynu!

Jak změnit dodavatele elektřiny a plynu?

V prvé řadě musíte zvážit, ke kterému distributorovi přejdete. Úsporu nákladů vypočítáte pomocí online kalkulátoru na webových stránkách konkrétního dodavatele, případně můžete využít nezávislé porovnání dodavatelů. Mějte však na paměti, že stejně důležitá jako cena energií, je také kvalita zákaznického servisu.

Tip na prověřeného dodavatele

Nechcete-li ztrácet čas výpočty a hledáním nového dodavatele, jděte na jistotu. Mezi nejlevnější dodavatele energií patří společnost Global Energy, která na českém energetickém trhu působí již od roku 2010.

Global Energy nabízí ideální poměr mezi cenou energií a kvalitou zákaznických služeb. Ceny plynu a elektřiny jsou velmi nízko a zároveň se můžete spolehnout na prozákaznický přístup a nadstandardní servis. Všechny důležité informace, které byste měli o společnosti Global Energy vědět, najdete na www.globalenergy.cz. Nezapomeňte si prohlédnout ceníky potvrzující skutečnost, že se nemusíte obávat prudkých změn cen plynu a elektřiny ani v době, kdy většina dodavatelů podraží.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.