Skvělé tipy

Změkčování vody má svůj smysl. Podívejte se, jak na něj profesionálně

S tvrdou vodou se může setkat každý z nás. Nejde totiž obecně o nijak závadnou vodu a pitná voda ve vodovodním řadu či v kontrolované studni bývá často tvrdou. Tvrdá voda však vytváří vodní kámen a podepisuje se na „zdraví“ i životnosti našich spotřebičů. Někteří odborníci tvrdí, že i na zdraví našem.

Tvrdá voda ve vodovodním řadu a ve studni není nijak ojedinělou. Odborníci tvrdí, že dvě domácnosti ze tří mají vodu tvrdou. Co to přesně znamená? Tvrdá voda má jiné složení než voda měkká. Obsahuje velké množství hořčíku a vápníku. Ty se ve vodě nachází jako kationy. Do vody se dostávají zcela přirozenou cestou z rozpuštěných hornin. Tvrdou vodou je především voda s hlubších podzemních zdrojů. Povrchová voda je obvykle měkká. Typickým příkladem je dešťová voda, která je měkkou. Řešením pro zlepšení kvality vody, pokud jde o její fyzikální vlastnosti, je změkčování vody. Proč vodu změkčovat?

Vodní kámen nás obklopuje všude, ve spotřebičích však umí napáchat škody

S vodním kamenem bojujeme všude. Usazuje se na bateriích v koupelně i kolem nich, taktéž nás pozlobí v rychlovarné konvici či v napařovací žehličce. Vyřadit z provozu umí bojler, pračku i myčku nádobí. Zdá se vám, že má vaše voda slabý tlak? Často je to právě vodní kámen, který usazený v trubkách sníží jejich světlost, a tím zmenší i průtok vody trubkami. A nelze si jej nevšimnou ani na sklenicích a nádobí, kde je však naštěstí pouze estetickým problémem.

Tvrdá voda ovlivňuje zdraví

I když se setkáte i s názorem, že je tvrdá voda přirozeným zdrojem hořčíku a vápníku, určitě si tyto dva minerály dáte raději prostřednictvím více identifikovaného zdroje – třeba vhodné stravy či doplňku stravy. Jiné názory totiž tvrdí, že tvrdá voda zhoršuje kvalitu pleti, může být příčinou močových a ledvinových kamenů i artrózy pohybového aparátu.

G-servis Praha vyřeší váš problém s tvrdou vodou

Společnost G-servis je specialistou na úpravu vody. Nabízí instalaci zařízení na změkčení vody, které pracuje na principu iontové výměny. Vápenaté a hořečnaté ionty se v zařízení vymění za ionty sodíku. G-servis Praha vám nainstaluje toto zařízení v potřebné kapacitě a poradí i s další úpravou vody. Může jít od odželezňování, odmanganování, filtraci vody a jiné fyzikální či chemické procesy úpravy vody.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.