Změkčování vody má svůj smysl. Podívejte se, jak na něj profesionálně

S tvrdou vodou se může setkat každý z nás. Nejde totiž obecně o nijak závadnou vodu a pitná voda ve vodovodním řadu či v kontrolované studni bývá často tvrdou. Tvrdá voda však vytváří vodní kámen a podepisuje se na „zdraví“ i životnosti našich spotřebičů. Někteří odborníci tvrdí, že i na zdraví našem. Tvrdá voda ve vodovodním řadu a ve studni není nijak ojedinělou. Odborníci tvrdí, že dvě domácnosti ze tří mají vodu tvrdou. Co to přesně znamená? Tvrdá voda má jiné složení než voda měkká. Obsahuje velké množství hořčíku a vápníku. Ty se ve vodě nachází jako kationy. Do vody se dostávají zcela přirozenou cestou z rozpuštěných hornin. Tvrdou vodou je především voda s hlubších podzemních zdrojů. Povrchová voda je obvykle měkká. Typickým příkladem je dešťová voda, která je měkkou. Řešením pro zlepšení kvality vody, pokud jde o její fyzikální vlastnosti, je změkčování vody. Proč vodu změkčovat?

Vodní kámen nás obklopuje všude, ve spotřebičích však umí napáchat škody

S vodním kamenem bojujeme všude. Usazuje se na bateriích v koupelně i kolem nich, taktéž nás pozlobí v rychlovarné konvici či v napařovací žehličce. Vyřadit z provozu umí bojler, pračku i myčku nádobí. Zdá se vám, že má vaše voda slabý tlak? Často je to právě vodní kámen, který usazený v trubkách sníží jejich světlost, a tím zmenší i průtok vody trubkami. A nelze si jej nevšimnou ani na sklenicích a nádobí, kde je však naštěstí pouze estetickým problémem.

Tvrdá voda ovlivňuje zdraví

I když se setkáte i s názorem, že je tvrdá voda přirozeným zdrojem hořčíku a vápníku, určitě si tyto dva minerály dáte raději prostřednictvím více identifikovaného zdroje – třeba vhodné stravy či doplňku stravy. Jiné názory totiž tvrdí, že tvrdá voda zhoršuje kvalitu pleti, může být příčinou močových a ledvinových kamenů i artrózy pohybového aparátu.

G-servis Praha vyřeší váš problém s tvrdou vodou

Společnost G-servis je specialistou na úpravu vody. Nabízí instalaci zařízení na změkčení vody, které pracuje na principu iontové výměny. Vápenaté a hořečnaté ionty se v zařízení vymění za ionty sodíku. G-servis Praha vám nainstaluje toto zařízení v potřebné kapacitě a poradí i s další úpravou vody. Může jít od odželezňování, odmanganování, filtraci vody a jiné fyzikální či chemické procesy úpravy vody.

Publikováno: 09. 02. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam