Kvalitní majetkové pojištění umožní pojištění domu či bytu, ale nejen to

Nepochybně většina z nás zná termín majetkové pojištění. Nejčastěji v tomto ohledu chceme pojistit buď dům, nebo byt. Můžete si pojistit ale například také domácnost. Vždy záleží na konkrétních okolnostech, pro jaké si chcete majetkové pojištění sjednat. Je toho ale ještě mnohem více, co si lze v rámci majetkového pojištění dojednat. V našem článku se na celou záležitost podíváme podrobněji a také si řekneme, jak jednoduše spočítat cenu pojištění.

Co vše si lze pojistit?

V rámci našeho článku se určitě musíme podívat na to, co vše vlastně spadá do majetkového pojištění. Nemusí to být pouze dům či byt, kde nejčastěji dochází k nutnosti pojistit takovou nemovitost před přírodními živly, nebo třeba proti vloupání. Pojištění majetku je důležité proto, abychom v případě škodní události nepřišli o finanční prostředky. Je to určitá pojistka, která nám zajistí klidné spaní. Pokud bychom si to tedy měli shrnout, tak majetkové pojištění využijete v situacích jako jsou například následující:
  • Pojištění pro domy, byty a domácnosti
  • Pojištění pro obytné a kancelářské budovy
  • Pojištění nahodilého poškození a odcizení
  • Pojištění prodloužené záruky

Před pojištěním si vše spočítejte

Jak tedy vidíte, nemusí se nutně jednat pouze o nemovitost, kde bydlíte, ale můžete si pojistit také nemovitost, kde pracujete, máte zařízenu kancelář nebo třeba ordinaci. Na takových místech může být také drahé vybavení, které si rovněž můžete pojistit. V tomto ohledu vám velmi pomůže kalkulačka pro pojištění majetku. U majetkového pojištění je důležité, že nám vlastně umožní pojistit si libovolný majetek, který má nějakou významnou hodnotu, nebo hodnotu, která už nám prostě připadá dostatečná k tomu, abychom si takový majetek pojistili. Proto si můžete pojistit například mobil nebo notebook, a to třeba proti nechtěnému rozbití nebo odcizení.

Publikováno: 30. 09. 2021

Kategorie: Finance

Autor: Adam