Mohou být i levné kliky kvalitní? Ty z hliníku určitě!

Poslední článek jsme věnovali klikám a kování, respektive tomu, čím se řídit při výběru a na co si dát pozor. Dnes se zaměříme na specifickou část sortimentu a potěšíme ty z vás, kteří mají na nákup omezený rozpočet. Říká se, že za málo peněz spoustu muziky nedostanete, ale v případě klik a kování z hliníku lidové moudro rozhodně neplatí! Předtím, než se dostaneme k levným klikám jako takovým, si pro jistotu zopakujeme parametry, které byste měli znát. V prvé řadě jde o rozteč (obvykle 72, 90 a 92 mm), tedy vzdálenost kliky ke středu otáčení vložky, dále tloušťku dveří a orientaci kliky (levostranná / pravostranná), kterou poznáte dle umístění připevňovacího šroubu (měl by být umístěn na spodní straně kliky).
Výběr klik a kování rozhodně nepodceňujte – do budoucna si ušetříte si spoustu problémů.

Plast? Raději ne... Vsaďte na elegantní a odolný hliník!

Pokud jste si doposud mysleli, že se v nejnižších cenových relacích pohybují pouze kliky a kování v plastovém provedení, přesvědčíme vás o opaku. Plastovým variantám se pro jistotu zcela vyhněte – jejich estetická i funkční hodnota je na bodu mrazu a mnohem lepší alternativou je zmíněný hliník. Hliníkové kliky a kování se v posledních letech dostaly do centra pozornosti a to jednoduše díky perfektnímu poměru ceny, kvality a vzhledu. Hliník se sice nehodí do interiéru, ve kterých jsou dveře vytíženější než v běžném bydlení (např. hotely, restaurace apod.), ale u vás doma vám udělají skvělou službu. Slitina hliníku a dalších kovů odolá vůči nepříznivým vlivům a vydrží velmi dlouho v původním stavu. Neztrácí odolnost a pevnost a je-li opatřena speciální povrchovou úpravou, jen tak ji nepoškrábete. [caption id="attachment_3469" align="aligncenter" width="296"]A pak, že levné kování nemůže být elegantní! A pak, že levné kování nemůže být elegantní![/caption]

Kde seženete hliníkové kliky nejlevněji?

Hliníkové kliky ke dveřím jsou velmi lehké, vyrábí se v mnoha designových provedeních a jejich obrovskou výhodou cena. O té se můžete přesvědčit u největšího českého prodejce na www.kovani-design.cz. Vyberte si levné hliníkové kování od renomovaných výrobců jako Cobra, ACT nebo MP Kování, která jsou k mání v rozetových i štítových variantách. Společnost Mand CZ s.r.o. (provozovatel e-shopu) garantuje nejnižší cenu na trhu a perfektní zákaznický servis. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, prodejce vám rád pomůže!