Foukaná izolace má při zateplování objektů mnoho výhod

Chystáte se zateplovat a přemýšlíte o tom, který typ izolace zvolit? Foukaná izolace je jednou z možností, která má hned několik nesporných výhod. Je velice snadno aplikovatelná i do prostor, které jinak vyžadují velkou náročnost, dostane se všude a příznivá je i její cena. Vhodná je zejména pro zateplení vazníkových krovů.

Foukaná izolace ceník

Konkrétní kalkulaci jakékoliv aplikace vám dodavatel zpracuje na základě zaměření. Záleží totiž na dané konstrukci a objemu izolovaných prostor. Ceny se v průměru pohybují při volném foukání od 900 do 1500,- za m³, při foukání do dutiny od 1300 do 2500,- za m³. Výslední suma se odvíjí od materiálu a zahrnují i samotnou aplikaci foukané izolace. Ceník většinou firmy zveřejňují na svých webových stránkách.

Foukané minerální izolace

Minerální izolace se provádí foukáním do dutin nebo volného prostoru. Granulát je vyrobený z minerální vlny rozvlákněním taveniny ze směsi hornin a dalších přísad s různými příměsi. Aplikuje se za sucha a je vynikajícím tepelným i zvukovým izolantem. Je nehořlavá a díky tomu, že je vyrobená z anorganické hmoty nepohlcuje vlhkost, čím odolává plísním i hnilobě. Zároveň je velice prodyšná, nenáročná na manipulaci, a co je důležité, má dlouhou životnost. Díky tomu, že je vyrobena z přírodního materiálu patří k obnovitelným zdrojům, tudíž je velice oblíbená zejména u zateplování dřevostaveb.

Foukané celulózové izolace

Celulózové izolace jsou materiálem s velice širokým spektrem využití. Lze nimi eliminovat špatně zaizolovaná místa, úniky tepla a odstranit kondenzaci par ze stropních konstrukcí, a to díky aplikaci do nepřístupných dutin. Zabraňuje tak ztrátě tepla, což přináší značnou finanční úsporu. Izolaci oceníte nejen v zimě, kdy dům tepelně izoluje, ale také v létě, kdy zabraňuje jeho přehřívání. Pokud váháte, pro jakou izolaci se rozhodnout obraťte se na odborníky, kteří vám ochotně a zdarma poradí.

Publikováno: 20. 02. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Adam