Interiér

Jak si zařídit menší obývací pokoj?

Absolvovali jste stěhování do menšího bytu a nevíte si rady s tím, jak zařídit obývací pokoj? V prvé řadě se přestaňte bát – i menší prostory mohou vypadat velmi útulně, a dokonce se do nich vejdou všechny důležité věci a zařízení. Chcete-li se dozvědět, jak na to, pokračujte ve čtení tohoto článku!

Zařídit malý obývací pokoj není žádný med, ale na druhou stranu můžete realizaci pojmout jako výzvu. Podaří-li se vám dosáhnout dobrého výsledku, pak vás již nemůže nic moc překvapit a zvládnete i ostatní místnosti. Teoreticky by mělo stačit, pokud se budete držet následujících doporučení.

V menších prostorách není (překvapivě) místa na rozdávání a možná budete bojovat o každý centimetr čtvereční. Proto volte kompaktní nábytek, a to v takovém provedení, které prostor opticky zvětší. Na velkou obývací stěnu můžete rovnou zapomenout, což platí také o velké rohové sedačce a dalších rozměrných kusech nábytku. To, co potřebujete, je vzdušné, lehké a moderní zařízení.

Namísto rozměrného gauče se raději zaměřte na rozkládací sedací soupravy. Nejsou náročné na prostor a perfektně plní svou funkci. Může se stát, že u vás bude chtít někdo přespat – a právě tehdy vám rozkládací sedačka přijde vhod.

Co se týče nábytku, středobodem místnosti by měl být konferenční stolek. Ovšem takový, který vám nebude zaclánět při procházení.

Zmínili jsme, že klasická obývací stěna je vhodná spíše do větších místností, což ovšem neznamená, že se budete muset obejít bez úložných prostorů. Můžete se přiklonit k závěsnému systému několika menších skříněk, případně zvolit stylovou komodu – třeba pod televizi.

A pozor – při zařizování nesmíte podcenit význam barev. Slaďte je tak, aby místnost opticky zvětšovaly. Podlaha i nábytek by měly být světlé.

Po nápaditém a kvalitním nábytku se můžete poohlédnout na www.hmnabytek.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.