Rekonstrukce domu

Sanační omítky na vlhké zdivo řeší problém i se zasoleným zdivem

U oprav starších objektů se potýkáme s problematikou vlhkého zdiva a s obsahem solí ve zdivu, které rychle degradují i zcela nové omítky. Řešením jsou sanační omítky na vlhké zdivo.

Problematika vlhkého zdiva a zasolení se vyskytuje u historických, ale i jiných starších staveb. Často s nimi zápasí například chalupář či lidé, kteří rekonstruují starší domy a revitalizují původní hospodářské místnosti a budovy na obytné prostory. Bez odvodnění objektu samozřejmě odvlhčení nedosáhneme. Stavbě je rovněž nutné vrátit funkční izolaci, která mohla u staršího objektu chybět, nebo již léty ztratila svoji funkčnost. Pořád to ale nemusí stačit. Zdi, do kterých pronikala dlouhodobě vlhkost, obvykle jde o přízemní patra, poškozují ve zdi obsažené soli i zbytková vlhkost. Oklepání starých omítek a vysušení objektu nemusí stačit. Důležité je využít vlastnosti kvalitní sanační omítky na vlhké zdivo.

Každé poškození zdiva si žádá jiný typ sanační omítky

Různá míra poškození zdiva si žádá různý přístup již od výběru vhodné sanační omítky. K sanaci a k renovaci omítek poškozených vlhkostí, vodou, mrazem i obsaženými solemi byl vyvinutý sanační systém WTA. Jde o sortiment značky Sakret pro sanaci vlhkého a poškozeného zdiva.

Sanační omítky jsou dražší jen zdánlivě

Kdo investuje do běžné omítky na problematické zdivo, sice ušetří, ale jen v krátkodobém horizontu. Nová omítka rychle podléhá zkáze, drolí se a opadává. Takže práce se musí opakovat, opět ideálně s otlučením omítek. Finance vynaložené na malířské práce, omítky, stavební práce – to vše se rychle nasčítá. Pořizovací cena sanačních omítek je sice dražší, ale její vlastnosti počítají s neduhy zdiva a umí je eliminovat.

Sakret nabízí vápenatý systém pro památkovou péči, kterou využijete i při rekonstrukci omítek u dalších starších staveb. Tepelně izolační vlastnosti vápenatých sanačních omítek jsou přitom srovnatelné s běžně používanými maltovými směsmi.

Omítkou to nekončí

Sanační systém nezačíná a nekončí omítkou. Důležité je, aby rovněž povrchové nátěry sanačních omítek počítaly s vlhkým zdivem a umožňovaly mu dýchat. Voda se tak neuzavře pod nátěrem a nepůsobí škody. I tyto produkty nabízí Sakret.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba plastových oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.