Budete se stěhovat a nejste si jistí, jestli to zvládnete sami?

Jednou to přijít muselo. Konečně se vám podařilo najít své vysněné bydlení a čeká vás stěhování. Pro někoho, kdo mění adresu pravidelně, jde o rutinní proces, který zvládá „levou zadní“. Ale co když nemáte se stěhováním příliš mnoho zkušeností a bojíte se, aby vše probíhalo jako na drátkách? Prozradíme vám, na co si dát pozor a kdy se vyplatí využít služeb profesionálních stěhováků.

Pár krabic odstěhujete svépomocí

Stěhování může mít mnoho podob a v podstatě záleží na tom, co všechno budete stěhovat a jaké jsou vaše organizační schopnosti. A v neposední řadě také vašich časových možnostech. V případě stěhování věcí, které se vejdou do několika krabic, je asistence stěhovací firmy zbytečná. Nebudete-li si do svého nového bytu či domu brát starý nábytek a zařízení, pravděpodobně si vystačíte s vypůjčeným kombíkem nebo dodávkou. Stěhování vám nezabere víc než jedno odpoledne a k žádné „katastrofě“ zřejmě nedojde. Ale co když toho máte mnohem více? Nábytek, spoustu osobních věcí a navrch rozměrné piáno?

Hladký průběh většího stěhování zajistí profesionálové

I v takovém případě zvládnete stěhování svépomocí. Nicméně se připravte na mnohem komplikovanější průběh a nutnost zapůjčení větší dodávky nebo stěhovacího vozu. Zároveň nezapomeňte v předstihu poprosit přátele, aby vám v daném termínu pomohli s přemístěním těžších břemen. Anebo využijte stěhovací služby, které vám přesun do nového bydliště výrazně ulehčí. Odrazuje-li vás cena, máme pro vás dobrou zprávu. Všechny stěhovací firmy nejsou tak drahé, jak jste si možná mysleli a ve finále nezaplatíte o nic víc, než za zapůjčení stěhovacího vozu a další položky.

Levné stěhování nejen po Praze

Příkladem levného stěhování budiž společnost Pražské stěhovací služby, která patří mezi nejvýznamnější subjekty v Praze a Středočeském kraji. Nabízí široké spektrum doplňkových služeb, velmi příjemné ceny a individuální přístup. Zároveň se můžete spolehnout na nejnižší ceny obalových materiálů, folií, klopových krabic a šatních boxů. Pražské stěhovací služby se zabývají stěhováním bytů, domů i firem. Budete-li se stěhovat pouze v rámci Prahy, nebudete platit za ujeté kilometry, přistavení stěhovacího vozu či prohlídku stěhovaného místa. Stěhováci si až do 5. poschodí neúčtují žádné příplatky a to samé platí také o stěhování během víkendů a svátků. Suma sumárum, ušetříte spoustu peněz. Přesnou cenovou kalkulaci se samozřejmě dozvíte předem. Rozhodnutí je na vás, ale profesionální stěhovací firma vám ušetří spoustu starostí a času. Další informace o Pražských stěhovacích službách najdete na www.levnestehovani.cz.

Publikováno: 16. 02. 2015

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: levné stěhování