Jak na rekonstrukci koupelny

Koupelna je jedním z nejdůležitějších míst v bytě a každodenně v ní trávíme spoustu času. V případě žen se jedná i o několik hodin, takže je na místě, aby koupelna dobře vypadala. Bydlíte-li v panelákovém bytě, ve kterém je několik desítek let staré bytové jádro, pravděpodobně se do vany příliš nehrnete. I koupelna menších rozměrů však může vypadat stylově a lze ji rekonstruovat za přijatelnou cenu. Vzhledem k parametrům menšího prostoru je však nutné promyslet všechny detaily, tedy barevné kombinace, rozložení nábytku a podobně. Do malé koupelny se musí vejít spoustu věcí, ale prostor nezahltit tak, aby se v něm nedalo ani pohnout.

Ideální obklady do moderní koupelny

Během rekonstrukce koupelny neuniknete výběru vhodných obkladů. Dříve většina lidí uvažovala následovně – do malé koupelny jsou vhodné malé formáty obkladů. Každý lepší bytový architekt však potvrdí, že větší obklady do koupelny menších rozměrů prostor opticky zvětší. Ideální jsou obkladačky s velmi úzkými spárami, které vypadají elegantně a navíc se lépe udržují. Chcete-li prostor odlehčit, vybírejte světlejší barvy. Nudě a fádnosti učiní přítrž originální dekorace, jako jsou mozaiky kolem umyvadla a vany a podobně - ideální je kombinovat je s většími formáty obkladů. Podle psychologů mají vertikálně kladené prvky dynamizující efekt, zatímco horizontálně kladené dekorace vzbuzují uklidňující dojem. Velmi stylově působí dlažba, která plynule přehází do stěn. Neměli byste zapomenout i na vhodné osvětlení a velmi účinné pomocníky – zrcadla. I ty dokáží hotové zázraky a malou koupelnu opticky zvětší.

Když obklady, tak od RAKO

Rekonstrukce koupelny je investicí a proto byste měli obklad do koupelny vybírat tak, aby jste ho nemuseli za pár let měnit. Mezi tradiční české výrobce patří společnost RAKO, která nabízí široké spektrum obkladů a to nejen do koupelny, ale také kuchyně, technických místností, exteriérů či bazénů. Kompletní sortiment si lze prohlédnout na webu rako.cz, kde naleznete i informace o prodejní síti. Při nákupu se vyplatí počítat s 10 až 15% rezervou. Pokud vám budou obklady přeci jen chybět, můžete si je dodatečně dokoupit a to i po delší době.

Chcete-li, aby vaše nově zrekonstruovaná koupelna vypadala jako nová i po letech, pravidelně ji udržujte přípravkem pro údržbu povrchu keramiky. Mezi ty lepší patří čistící prostředek CL803 z řady prostředků LBCS.