Moderní bydlení zasluhuje perfektní koupelnu

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a koupelnu jste si nechali na samotný závěr? To je dobře, protože je to právě koupelna, které by se měla věnovat zvýšená pozornost. Můžete namítnou, že v ní netrávíte ani zdaleka tolik času, jako v kuchyni či obývacím pokoji, na druhou se sami zebe zeptejte, kde začíná a končí váš den. V ložnici? Ale kdepak, většina z nás nakráčí do koupelny ještě předtím, než pořádně rozlepí oči. Místnost je středobodem pro všechny ženy, které v nich pravidelně uskutečňují svou proměnu. A to doslova pohádkovou. Z neupravené osoby, která připomíná strašidlo, se uvnitř za pár minut stane princezna, která po celý následující den sklízí obdiv okolí. Vraťme se však k samotné rekonstrukci. Potřebujete s ní pomoct?

Prostor především

Připadáte si ve vaši koupelně poněkud stíněně? Nedostatek prostoru je doménou zejména bytových jader a lze vyřešit poměrně jednoduše – probouráním příčky, která koupelnu odděluje od WC. Zásah do jádra by si však měli rozmyslet vícečlenné domácnosti, které by mohl dělat problém časový rozvrh ranní hygieny. Prostor se dá zvětšit i opticky, stačí chytře využít možnosti, které nám dávají rozmanité typy obkladů. Inspirovat vás mohou odborné časopisy, případně konzultace s bytovým architektem. Máte-li problém s nedostatkem odkladního prostoru a zároveň nemáte místo pro další koupelnový nábytek, nechte si do koupelny namontovat poličky.

Dodejte interiéru šmrnc

Na začátku jsme zmínili, že v koupelně sice netrávíme tolik času, jako v jiných obytných prostorách, což ale neznamená, že by nemohla být neméně elegantní a stylová. Dominantou je vždy vana, případně sprchový kout. Toužíte-li po komfortní lázni, poohlédněte se po pořádně vaně. Obrovským hitem jsou asymetrické rohové vany, které nejenže skvěle vypadají, ale zároveň šetří místo. Neměli bychom zapomenout ani na nový bidet (probourali jsme příčku, vzpomínáte?), který by měl ladit s vanou a umyvadlem.

Rekonstrukce koupelny nemusí ohrozit rodinnou kasu, stačí se poohlédnout po prodejci, který se může pochlubit nejen širokým sortimentem moderní sanitární techniky, ale i příznivou cenou. Jedním z nich je i společnost Gienger spol s.r.o. Její sortiment se neorientuje pouze na koupelnu, ale také inženýrské sítě, nářadí, kuchyňské spotřebiče či podlahové topení.

Publikováno: 06. 09. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: bidety | giener | koupelna | polahové topení | rekonstrukce koupelny