Jak na výběr matrace ve chvíli, kdy vám dosluhuje starý model?

Nedílnou součástí vybavení ložnice je postel s matrací. Právě matrace přitom hraje důležitou roli pro kvalitu spánku. Jestliže je nekvalitní, proleželá a prohnutá, špatně se vám na ní spí, ale může navíc způsobit i nemalé zdravotní komplikace. Nastává-li čas starou matraci vyměnit za novou, je dobré vědět, jaké máte možnosti.

Druhy matrací

V současné době se v tuzemských obchodech kromě klasických modelů objevují i moderní druhy matrací. K těm tradičním patří kupříkladu pružinové varianty, jež se dají pořídit na webových stránkách https://www.matrace-matex.cz/kategorie/19-matrace-pruzinove. V případě pružinových matrací je důležité dbát na kvalitu samotných pružin. Jsou-li příliš daleko od sebe, případně nemají vhodné upevnění, poměrně brzy dochází k tomu, že se lůžko deformuje. Nepřirozený tvar, kvůli němuž jste celou noc shrbení a zkřivení, přispívá k následným bolestem zad, páteře, končetin a hlavy. Kvalitu je třeba si ohlídat i u taštičkové matrace, jež je co do vlastností dosti podobná pružinovým modelům. K moderním řešením patří třeba matrace z PUR pěny, dále pak z bio pěny, případně latexové matrace. Všechny tyto modely se vyznačují velmi dobrými vlastnostmi z hlediska životnosti. Zároveň jsou schopné díky použitým materiálům skvěle kopírovat vaši aktuální polohu. Přizpůsobují se tělu a jeho hmotnosti, takže nedochází k nepřirozenému prohýbání. Tyto matrace jsou zpravidla vhodné i pro osoby se zdravotními problémy, často se proto nazývají zdravotní matrace.

Levné řešení problému? Krycí matrace

Abyste nemuseli kupovat novou, drahou matraci, je možné zvolit chytré řešení. Představují ho krycí matrace, jimiž stačí překrýt stávající matraci v posteli. Lůžko rázem dostane nový impulz a vás spánek díky tomu bude opět příjemný a plnohodnotný. Krycí matrace se dají pořídit na https://www.matrace-matex.cz/kategorie/22-kryci-matrace.

Publikováno: 29. 05. 2020

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam