Mokré pískování - bezprašné a efektivní čištění fasád

Společnost Axiom Real jsme vám představili v minulém článku a to v souvislosti s profesionálním odstraňováním graffiti. K tomu využívá profesionální systémy Torbo, které fungují na princip tryskání jemných. tzv. abrazivních částic. Pískování za vlhka je moderní technologický postup, který se uplatňuje nejen při čištění fasád, ale i při rekonstrukci, sanaci zdiva a přípravu povrchů. Obrovská výhoda přístrojů Torbo spočívá především v mobilitě – lze je využít i v zastavěných částech města, kde by čištění nemohlo proběhnout bez pomocných konstrukcí zabraňujících šíření prachu.

Předností pískování – tryskání pískem je snížení prašnosti až o 95 %, zmíněná mobilita a nezávislost na přípojích energie. Využívá se v exteriérech, interiérech a to na všechny typy povrchů. Provoz je ekonomický a po přidání inhibitoru lze využít pískování – tryskání kovů. Během klasického suchého pískování je prašnost velmi vysoká a pracovníci se neobejdou bez ochranných pomůcek. Kromě toho dochází ke znečišťování okolí a je proto nezbytné postavit konstrukce, které šíření prachu zabrání. Systémy Torbo navíc pracují s menším množstvím písku a minimální spotřebou vody.

Pískování – sanace zdiva je natolik šetrná a efektivní metoda, že se využívá pouze k odstraňování nátěrů z běžných omítek, ale také k čištění památek (systém byl schválen památkovým úřadem). Společnost Axiom real patří v České republice mezi největší specialisty a tryskání úspěšně využívá také pro čištění ocelových, železobetonových a dřevěných konstrukcí. Jejích služeb můžete využít i vy. Stačí využít dotazník na webu ars.cz nebo zavolat na bezplatnou telefonní linku 800 100 168.