Využíváte potenciál vaší ložnice?

Je velmi zvláštní, že ačkoliv v ložnici trávíme jednu třetinu, často i menší polovinu dne, většinou ji v rámci rekonstrukce bydlení posouváme až na poslední příčky v pomyslném žebříčku priorit. Ložnice se zkrátka netěší našemu zájmu tak, jako třeba kuchyně či obývací pokoj. Je to škoda, protože potenciál moderní ložnice je skutečně obrovský. Díky pestré nabídce nábytku, postelí a dekorací, lze z ložnice udělat skutečně velmi útulné místo, které se vám nebude chtít ráno opouštět. Možná, že by stálo za to srovnat možnosti ložnice před několika desítkami let s tou dnešní. Jestlipak se vaše ložnice podobá spíše té z dob dávno minulých, nebo si nezadá s nejnovějšími trendy.

Praktický nábytek ušetří spoustu místa

Ložnice nepatří k největším místnostem a proto je třeba šetřit každým centimetrem čtverečním. Díky modernímu nábytku můžete ušetřit opravdu mnoho místa a vaše ložnice tak bude vypadat mnohem vzdušněji. Nábytek na míru dovoluje maximálně využít prostor, který by jinak zůstal nevyužitý. Velmi populární jsou vestavěné šatní skříně, které vypadají velmi elegantně. Rozhodně lépe, než obrovská almara, která zabírá polovinu celé místnosti. Ložnici si však samozřejmě můžete zařídit zcela podle svého vkusu. Máte-li rádi rustikální nábytek, určitě se pro vás najde takový, který bude splňovat všechny moderního ložnicového nábytku. Mějte na paměti, že čím méně nábytku, tím bude ložnice opticky větší a budete se v ní cítit pohodlněji. Celkový dojem může podtrhnout moderní výmalba s jednou dominantní zdí.

Nepodceňujte výběr postele a matrace

Důležitý je nejen nábytek, ale také postel s matrací. Na těch se skutečně nevyplácí šetřit, protože se jedná o investici do vašeho zdraví. Na zdravotní matraci se vám bude spát mnohem lépe, než na klasické válendě a vaše záda se budou cítit jako v bavlnce. Moderní matrace jsou perfektně anatomicky tvarovány tak, aby se záda nedeformovala a vy se tak cítili maximálně pohodlně.

Publikováno: 25. 04. 2012

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: ložnice | moderní ložnice | rustikální nábytek