Infrasauna do bytu? Proč ne!

Mít doma vířivku není v dnešní době nic neobvyklého. Ale tím výčet wellness prvků, které se hodí do bytu, v žádném případě nekončí. Co byste řekli na vlastní infrasaunu? Pokud jste vždy snili o pravidelném saunování přímo ve vašem bytě, na nic nečekejte a splňte si svůj sen co nejdříve. Moderní infrasauny využívající infračervený tepelný systém lze bez problému zabudovat třeba v desátém patře. Máte-li doma nevyužitou komoru nebo část chodby, není co řešit. V rodinném domku najde infrasauna místo ve sklepě, prádelně či zimní zahradě.

Jak funguje infrasauna?

Infrasauna pracuje na stejném principu jako infračervené kabiny – infračervené světlo, které je přirozenou součástí slunečního záření, dokáže zahřát lidské tělo, aniž by se rozptýlilo v okolí. Efekt je podobný, jako když se na jaře vystavíte na prvním slunci. Náš endokrinní a nervový systém je na této energii závislý – v případě nedostatku pociťujeme citelnou ztrátu energie a neustálou únavu. Díky infrasauně přirozenou potřebu organismu uspokojíte a navíc nastartujete celou řadu zdraví prospěšných procesů. Pravidelným saunováním povzbudíte krevní oběh, látkovou výměnu a odbourávání cholesterolu, těžkých kovů. Teplota vzduchu v kabině se přitom pohybuje kolem 20 až 55°C – a právě v tom spočívá rozdíl mezi běžnou saunou a infrasaunou. V infrasauně tělo vstřebá 80 až 90 % vyzařovaného tepla, což ocení především lidé , kteří nesnáší klasické saunování.

Co je dobré vědět?

Vraťme se však k infrasaunám jako takovým. Moderní prohřívací kabiny nabízí snadnou a rychlou montáž, která se obejde bez stavebních úprav. Z kabiny se do okolí nedostává pára ani nadměrné množství tepla, které by poškodilo okolí – proto není problém ji instalovat kdekoliv.

Při výběru si dejte pozor na renomé výrobce a raději si připlaťte za kvalitu. Jistotu spolehlivého nákupu dostanete u známého prodejce na www.finskasauna.cz. Firma Horavia s.r.o. je autorizovaným distributorem finského leadera ve výrobě saun a světové jedničky ve výrobě saunových kamen – společnosti Harvia Oy. Český distributor disponuje širokou sítí a nabízí vysokou úroveň technické podpory a služeb. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis a odborné poradenství.

Publikováno: 05. 06. 2015

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Adam

Tagy: infrasauna do bytu