Skvělé tipy

Infrasauna do bytu? Proč ne!

Mít doma vířivku není v dnešní době nic neobvyklého. Ale tím výčet wellness prvků, které se hodí do bytu, v žádném případě nekončí. Co byste řekli na vlastní infrasaunu? Pokud jste vždy snili o pravidelném saunování přímo ve vašem bytě, na nic nečekejte a splňte si svůj sen co nejdříve. Moderní infrasauny využívající infračervený tepelný systém lze bez problému zabudovat třeba v desátém patře.

Máte-li doma nevyužitou komoru nebo část chodby, není co řešit. V rodinném domku najde infrasauna místo ve sklepě, prádelně či zimní zahradě.

Jak funguje infrasauna?

Infrasauna pracuje na stejném principu jako infračervené kabiny – infračervené světlo, které je přirozenou součástí slunečního záření, dokáže zahřát lidské tělo, aniž by se rozptýlilo v okolí. Efekt je podobný, jako když se na jaře vystavíte na prvním slunci. Náš endokrinní a nervový systém je na této energii závislý – v případě nedostatku pociťujeme citelnou ztrátu energie a neustálou únavu.

Díky infrasauně přirozenou potřebu organismu uspokojíte a navíc nastartujete celou řadu zdraví prospěšných procesů. Pravidelným saunováním povzbudíte krevní oběh, látkovou výměnu a odbourávání cholesterolu, těžkých kovů. Teplota vzduchu v kabině se přitom pohybuje kolem 20 až 55°C – a právě v tom spočívá rozdíl mezi běžnou saunou a infrasaunou. V infrasauně tělo vstřebá 80 až 90 % vyzařovaného tepla, což ocení především lidé , kteří nesnáší klasické saunování.

Co je dobré vědět?

Vraťme se však k infrasaunám jako takovým. Moderní prohřívací kabiny nabízí snadnou a rychlou montáž, která se obejde bez stavebních úprav. Z kabiny se do okolí nedostává pára ani nadměrné množství tepla, které by poškodilo okolí – proto není problém ji instalovat kdekoliv.

Při výběru si dejte pozor na renomé výrobce a raději si připlaťte za kvalitu. Jistotu spolehlivého nákupu dostanete u známého prodejce na www.finskasauna.cz. Firma Horavia s.r.o. je autorizovaným distributorem finského leadera ve výrobě saun a světové jedničky ve výrobě saunových kamen – společnosti Harvia Oy. Český distributor disponuje širokou sítí a nabízí vysokou úroveň technické podpory a služeb. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis a odborné poradenství.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Odborná montáž oken

Potřebujete odbornou montáž plastových oken? Obraťte se na českou firmu Oknoplastik.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.