Interiér

Jaký zvolit materiál pro vaše vestavěné skříně? Můžete vybírat z více možností!

Spousta lidí se v rámci rekonstrukce bytu rozhodně pořídit si vestavěné skříně. Jejich výhody jsou nesporné: zaprvé dokonale vyplní celý prostor, takže vypadají velice dobře v každém interiéru, a za druhé tím získáte obrovský prostor, do kterého si můžete uložit spoustu věcí. Pokud si necháte udělat nábytek na míru, řemeslníci vám prostor sami naměří, protože každá nerovnost a každý milimetr hrají roli. Zvolit si můžete několik různých materiálů.

Masivní dřevo

Tou nejdražší možností je nechat si vestavěné skříně či jiný nábytek vyrobit z masivního dřeva. Problémem ale může být nestejná kvalita a vysoká objemová hmotnost. U vestavěného nábytku hmotnost nemusí být příliš problém, protože je velmi nepravděpodobné, že s ním budete dále pohybovat. To, čeho si na masivním dřevu ceníme, je dokonalé vykreslení dřeva – vidím přirozenou malbu dřeva včetně suků, což může vypadat velice dekorativně.

Dřevotříska

Dřevotříska vzniká z pilin a kousků dřeva, které vznikají jako odpad při výrobě dřevěného nábytku. Jedná se tak o skvělou možnost, jak zpracovat dřevo do posledního kousku, aniž by bylo nutné ho spálit či jinak se ho zbavovat. Dřevotříska je materiál, který je pevný, má nízkou hmotnost i nízkou cenu. Proto platí za nejoblíbenější materiály, ze kterých se vestavěné skříně vyrábí. K dispozici je navíc mnohé barevné provedení, které může imitovat skutečné dřevo nebo může být v různých barvách (zelené, bílé, červené, černé…).

Překližka

Překližka vzniká tak, že jsou k sobě slepeny vrstvy tenkých dřevěných plátů o libovolné tloušťce. Ty mají podobné vlastnosti jako masivní dřevo. Avšak s překližkami také přichází problém, který se týká ceny: cena překližky je poměrně vysoká, když se vyrábí z kvalitního dřeva. Lepením jednotlivých vrstev můžete získat poměrně silné dřevěné pláty. Práce s nimi ale zdaleka není tak jednoduchá, jako práce s dřevotřískou.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.