Garáž, za kterou se nebudete stydět

Sekční garážová vrataPustili jste se do rozsáhlé rekonstrukce bydlení a na samém konci zjistili, že jste zapomněli na vaši garáž? I ta je nedílnou součástí objektu a byla by škoda, kdyby kazila celkový dojem z dobře provedené práce. Ať už je nedílnou součástí stavby nebo stojí vedle ní, stačí jediný architektonický prvek a rázem se její vzhled změní jako mávnutím kouzelného proutku. Řeč nebude o ničem jiném, než o garážových vratech. Pokud jsou ta vaše již za zenitem a pamatují vozidla, která brázdila silnice za minulé éry, je ten správný čas vysadit je z pantů a poohlédnout se po moderní alternativě. Tou by mohla být sekční nebo rolovací vrata. Zajímají vás jejich výhody a důvod, proč byste měli vsadit právě na ně?

Rolovací garážová vrata a jejich výhody

Rolovací garážová vrata představují ideální variantu pro ty, kteří nedisponují příliš velkou garáží a přesto touží po moderních a snadno ovladatelných vratech. Mají výborné tepelně izolační vlastnosti a jsou stálé proti povětrnostním vlivům. Jsou prakticky bezúdržbové a ovládají se prostřednictvím dálkově ovládaného elektromotoru. Samozřejmostí je však i nouzové otevírání klikou. Přestože na první pohled nepůsobí tak robustně jako vrata ze sekcí, jsou velmi pevná a zajistí dostatečnou ochranu před nezvanými hosty. Výrobci je nabízí v mnoha barevných variantách a často i s několika druhy lamel (např. speciální odvětrávací a prosvětlovací lamely).

Pro koho jsou vhodná sekční garážová vrata?

Sekční vrata jsou ideální pro středně velké garáže, ovšem uplatňují se i v průmyslovém využití. Podobně jako rolovací vrata, se i varianta ze sekcí chlubí stálostí proti povětrnostním vlivům a perfektními tepelně izolačními vlastnostmi. Lze do nich integrovat vstupní dveře, vložit prosklení a osadit je několika druhy kování. Vzhledem k pestrému výběru prolisů a dekorů je možno nakonfigurovat unikátní vrata, která skvěle doplní zbytek exteriéru. Kvalitní a cenově dostupná garážová vrata, ale i exteriérové stínící prvky a markýzy najdete na rolety-vrata-zaluzie.cz.

Publikováno: 18. 01. 2013

Kategorie: Garáž

Autor: Adam

Tagy: garážová vrata | markýzy | rolovací garážová vrata | sekční garážová vrata