Byty v Praze jako výhodná invetice? Ano, ale dlouho neváhejte!

Jak spojit příjemné s užitečným v praxi? Investujte do bydlení v Praze. Podle realitních expertů jde v současné době o jednu z nejvýhodnějších investic – na trhu jsou k mání byty v atraktivních lokalitách za velmi zajímavé ceny, což ještě před několika lety možné nebylo. Využijete-li cenových výkyvů právě teď, budete si v budoucnu gratulovat. Předpokládá se, že v příštích letech cena kvalitních nemovitostí výrazně poroste a k dalšími výraznějšímu poklesu nedojde.

Proč bude cena realit v Praze růst?

Bydlení v Praze (pohlížíme-li na něj jako na investici) se v časovém horizontu 10 až 15 let rozhodně vyplatí. Zhodnocení se vyšplhá do výše několika desítek procent, na což bude mít vliv i zvyšující se poptávka. Počet obyvatel průběžně stoupá, ale kvalitních bytů nepřibývá tak rychle. Pražské reality jsou navíc dlouhodobě citelně levnější než jaký je průměr v ostatních evropských hlavních městech a pozvolna dochází k dorovnání.

Hypotéky se nebojte, úroky jsou lákavé

Zájemcům o nemovitosti hraje do karet i příznivý stav na hypotéčním trhu. Úrokové sazby úvěrů jsou stále velmi nízko a máte-li v plánu v bytu i bydlet, neváhejte. Složíte-li navíc poměrnou část peněz z vlastní kapsy, banka vám vyjde vstříc ještě výhodnějšími podmínkami.

Na co si dát pozor?

Při výběru se řiďte následujícími pravidly: 1. Poohlédněte se po nemovitostech v tradičních, nebo rozvíjejících se lokalitách (případně v městských částech, kde se rozvoj očekává). Atraktivní jsou byty na Praze 1 a 2, ale také byty v lokalitě Praha 6 a Praha 10. 2. Dbejte na dobrou dopravní dostupnost lokality. V bezprostřední blízkosti bytu by měla být zastávka MHD či ještě lépe metro. Mezi další kritéria patří i občanská vybavenost (Jsou důležité služby poblíž?) a bezpečnost. 3. Pamatujte si, že mnohem rychleji prodáte byt s menšími dispozicemi. O příliš velké byty není tak velký zájem jako o menší bytové jednotky. Foto: Jiří Karvánek

Publikováno: 16. 09. 2014

Kategorie: Reality

Autor: Adam