Jak se bydlí na Vinohradech

Bydlení na VinohradechRozhodli jste se, že dáte vale maloměstskému životu a přesunete se i s rodinou tam, kde to skutečně žije? V tom případě je pro vás Praha jako stvořená. Ne nadarmo je nazývána perlou mezi evropskými metropolemi a s přehledem uspokojí i ty nejnáročnější obyvatele. Důležitý je ovšem důkladný výběr lokality – stověžatá matička Praha je totiž velmi rozmanitá a přijde si v ní na své milovník ruchu velkoměsta i člověk, který touží po klidném stáří v lokalitě obklopenou zelení. My se dnes zaměříme onu rušnější část města, kde se rozhodně nudit nebudete. Vítejte na Vinohradech, jednom z nejoblíbenějších míst v Praze.

Proč právě Vinohrady?

Hned na úvod by se slušelo podotknout, že byty v Praze Vinohradech nadchnou především městského člověka, který touží po dostupnosti a různorodosti služeb. Toužíte-li po dlouhých procházkách liduprázdnou přírodou, nebude vám tento typ bydlení sedět. Jistě, i na Vinohradech najdete několik pěkně upravených parků, ovšem spíše než klid lesíků v nich natrefíte na pejskaře, maminky s kočárky, sportovce a penzisty.

Mezi další výhody patří perfektní spojení s centrem i okrajovými částmi Prahy a kompletní občanská vybavenost. Desítky obchodů, vyhlášených restauračních zařízení, ale i unikátní místa jako je malá pražírna, kde můžete začít den voňavou kávou. Na Vinohradech si vychutnáte velkoměsto se vším všudy.

Vybíráme bydlení

Rozkliknete-li si v jakékoliv inzerci kategorii „prodej bytů Vinohrady“, bude vám jasné, že výběrem strávíte spoustu času. Nachází se zde vše od sto let starých měšťanských paláců až po moderní novostavby. Vše má své pro a proti a zatímco starší byty nabízí především atmosféru, nové se chlubí nízkými náklady na bydlení, vlastními parkovacími místy (parkování na Vinohradech je totiž poměrně problematické) a nejmodernějšími technologiemi, které vám budou každodenně zpříjemňovat život.

Vše je zkrátka otázkou priorit a v neposlední řadě i financí. Zajímá-li vás především moderní bydlení, koukněte se po některém z celé řady developerských projektů. Za zmínku stojí Rezidence Korunní, kterou má na svědomí známý developer Sekyra Group. Ta se skládá z několika obytných domů a skladba bytů je natolik pestrá, že si vybere opravdu každý. Neméně zajímavé jsou i další projekty a to nejen na Vinohradech, ale i dalších částech Prahy. Lákavou alternativou jsou kupříkladu byty Praha 9 v Dolních Počernicích, o kterých jsme psali již dříve.