Dokonalá zahrada: Nejdřív práce, potom zábava

Máte před domem zahradu, která zatím nevypadá podle vašich představ a přání? Ne nadarmo se říká „s chutí do toho a půl je hotovo“. No a v případě zahrady to platí stoprocentně. Někdy stačí málo a z nevzhledného pozemku se rázem stane oáza klidu a míru. A my vám prozradíme, na co byste se měli zaměřit jako první a jak exteriér zvelebit.

Zaostřeno na trávník

Pokud máte v plánu vybudovat okrasnou zahradu, připravte se na dlouhodobý a pracný proces. Realizace může trvat i roky, což ovšem neznamená, že nemůžete exteriér zvelebit mnohem dříve. Zaměřte se na trávník, který tvoří podstatnou část plochy a začněte se o zelený koberec svědomitě starat. Neváhejte investovat do kvalitní zahradní techniky, která vám práci výrazně zjednoduší. V arzenálu vašich pomocníků nesmí chybět kvalitní sekačka na trávu – vyberte si model se spolehlivým motorem a ocelovým šasi. Příjemné jsou i nadstandardní funkce jako mulčování. Disponujete-li větším rozpočtem, pořiďte si také elektrické nůžky a vysavač listí. K likvidaci dřevnatých křovin, náletových dřevin a dokonce prořezávání stromů skvěle poslouží křovinořez (nepleťte si jej se strunovou sekačkou – vyžínačem). V opačném případě zvažte nákup na splátky.

Příjemné posezení

Předpokládáme, že chcete na zahradě trávit spoustu času, a to především relaxací. Nabídka zahradního nábytku je natolik pestrá, že by vydala hned na několik článků. Při výběru myslete především na komfort a pořiďte si nábytek, který vám poskytne maximální pohodlí a navíc vydrží v původním stavu po mnoho let. Vsaďte na esteticky hodnotné materiály, kterým nevadí teplotní výkyvy a proměnlivé počasí. A nezapomeňte ani na gril, který umocní letní posezení s vašimi nejbližšími.

Elektrooáza – vše pod jednou střechou

Bude se vám hodit daleko více věcí, tedy nejen zahradní technika a nábytek, ale také gril nebo bazén. Ostatně kdo by odolal příjemnému osvěžení v křišťálově čisté vodě? Kompletní sortiment zboží pro zahradu a domácnost seženete u známého prodejce Elektrooáza, který za špičkový servis obdržel prestižní hodnocení SHOPROKU2014 – Finalista. Široká nabídka, skvělé ceny a odborné poradenství – to jsou hlavní důvody, proč nakupovat na www.oaza.cz.

Publikováno: 04. 07. 2015

Kategorie: Zahrada

Autor: Adam