Půdní vestavba - cesta k osobitému bydlení s unikátní atmosférou

Dokonalé bydlení – jak vlastně vypadá? Každý z nás má svou vlastní představu, ale jeden požadavek je vesměs společný. Ať už jde o byt nebo dům, nikdy nepohrdneme osobitou atmosférou, která příbytek alespoň do jisté míry odliší od zavedených standardů. A způsobů, jak originality dosáhnout, je opravdu velmi mnoho. Můžete sáhnout po osobitých bytových dekoracích, nebo jít ještě dál a v rámci rekonstrukce pozměnit vnitřní dispozice.

Co je to půdní vestavba a proč je v posledních letech "v kurzu"?

A protože žádné bydlení není nafukovací, stoupá zájem o půdní vestavby. Jde o výstavbu bytu do jinak nevyužívaného půdního prostoru bez zásahu do roviny střechy, přičemž výsledkem je nový obytný prostor s netradičními dispozicemi a tedy i unikátní atmosférou. Pokud po rozšíření obytné plochy toužíte i vy a máte k dispozici nevyužitou půdu, směle do toho. Počítejte však s tím, že půdní vestavba bývá náročnější na zařízení a zřejmě se nevyhnete nákupu nábytku na míru jejím dispozicím. Ale ani to není vysoká daň za to, že získáte jedinečný prostor, ve kterém budete rádi trávit čas. Z šikmin, trámů, střešních oken a dalších atypických prvků si nic nedělejte a naopak je využijte jakožto přednosti a dominantní prvky nového interiéru. Půdní vestavba 2 Půdní vestavby nevznikají jen v rámci rozšíření bytových jednotek, ale také jako samostatné byty a pokud se projektu chopí zkušená stavební společnost, vznikne plnohodnotné a vysoce komfortní bydlení. Obyvatelé půdních bytů většinou získají i benefity v podobě kouzelného výhledu na panoráma města či terasy. V rámci rekonstrukcí půdních prostor vznikají také ateliéry a kanceláře a to především v Praze a dalších historických městech.

Hledáte stavební firmu, která realizuje půdní vestavby v Praze a okolí?

Pokud vás možnost jak získat osobité bydlení zaujala natolik, že jste se rozhodli investovat do půdní přestavby, obraťte se na stavební společnost Petr Mucha, která se na rekonstrukce půdních prostor specializuje. Prvním krokem je odborná konzultace, v rámci které si projektant vyslechne vaše představy a přání a navrhne optimální řešení. Po schválení následuje samotná realizace, v rámci které je kladen důraz na dodržení technologických postupů a výběr vhodných stavebních materiálů. Realizace půdní vestavby je náročná a je nezbytné, aby byl zohledněn stav objektu (především statika) a vyřešena izolace. Spolupráce s profesionály však vede k perfektnímu výsledku, který bude odpovídat vašim představám. Chcete-li se podívat, jak může vaše nové bydlení vypadat, doporučujeme fotogalerii realizací na www.petrmoucha.cz.

Publikováno: 25. 05. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam