Interiér

Dřevo, nebo vinyl? Vybrat podlahu není snadné…

Podlaha významně ovlivňuje celkový dojem z interiéru a jde ruku v ruce s komfortem bydlení. Pokud zrovna vybíráte vhodnou krytinu, pak vám jistě přijde vhod následující srovnání dřeva a vinylu. Je lepší přírodní, nebo umělý materiál?

Dřevěná podlaha v klasickém i méně tradičním pojetí

O dřevěné podlahy je v posledních letech velký zájem. Na trhu se objevuje množství nových dekorů a nechybí ani ty s „vintage“ nebo „recyklovaným“ designem. Popularitě se těší také kouřový povrch se šedým, bílým nebo stříbřitým nádechem – takové povrchy jsou jako stvořené do moderních interiérů s atypicky pojatým nábytkem ze starých desek a cihel. Další netradiční (a rozhodně ne nudnou!) variantou jsou „melírované“ dekory.

Pro milovníky přírody jsou dřevěné podlahy jasnou volbou. K výhodám patří dlouhá životnost, možnost renovace, typická vůně dřeva a neutrální vzhled.

Co se týče čištění, vhodný je vysavač s měkkým kartáčem, hadr nebo měkké koště. Škrábancům způsobeným nábytkem zabráníte tak, že na nohy nalepíte plstěné podložky. Před vchod umístěte kvalitní rohož, o kterou si vždy před stupem důkladně otřete boty. Vyhněte se čištění mokrým hadrem – voda si se dřevěnou podlahou nerozumí.

Proč si pořídit vinylovou podlahu?

Vinyl není nic jiného než obchodní název pro moderní podlahy z PVC. To mu však na kráse nijak neubírá – naopak jde o extrémně odolný materiál, který se hodí do všech typů interiérů. Ochranná PUR vrstva se uplatí v zatěžovaných místnostech i v místech, kde jsou kladeny požadavky na odolnost vůči vodě. Oproti dřevěné podlaze je vinyl vhodný i do koupelny.

Kvalitní podlahové krytiny z vinylu jsou na vysoké designové úrovni. Věrně imitují libovolný materiál, a to včetně tkaných povrchů.

Plovoucí podlahy z vinylu konkurují laminátovým  podlahám, protože jsou pocitově teplejší a mnohem odolnější. K přednostem vinylu patří také snadná údržba – vystačíte si s vodou a mopem.

Ať už se nakonec rozhodnete pro dřevěnou, vinylovou nebo úplně jinou podlahu, poohlédněte se po ní u odborníků na www.parketywolfel.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.