Interiér

Dřevo, nebo vinyl? Vybrat podlahu není snadné…

Podlaha významně ovlivňuje celkový dojem z interiéru a jde ruku v ruce s komfortem bydlení. Pokud zrovna vybíráte vhodnou krytinu, pak vám jistě přijde vhod následující srovnání dřeva a vinylu. Je lepší přírodní, nebo umělý materiál?

Dřevěná podlaha v klasickém i méně tradičním pojetí

O dřevěné podlahy je v posledních letech velký zájem. Na trhu se objevuje množství nových dekorů a nechybí ani ty s „vintage“ nebo „recyklovaným“ designem. Popularitě se těší také kouřový povrch se šedým, bílým nebo stříbřitým nádechem – takové povrchy jsou jako stvořené do moderních interiérů s atypicky pojatým nábytkem ze starých desek a cihel. Další netradiční (a rozhodně ne nudnou!) variantou jsou „melírované“ dekory.

Pro milovníky přírody jsou dřevěné podlahy jasnou volbou. K výhodám patří dlouhá životnost, možnost renovace, typická vůně dřeva a neutrální vzhled.

Co se týče čištění, vhodný je vysavač s měkkým kartáčem, hadr nebo měkké koště. Škrábancům způsobeným nábytkem zabráníte tak, že na nohy nalepíte plstěné podložky. Před vchod umístěte kvalitní rohož, o kterou si vždy před stupem důkladně otřete boty. Vyhněte se čištění mokrým hadrem – voda si se dřevěnou podlahou nerozumí.

Proč si pořídit vinylovou podlahu?

Vinyl není nic jiného než obchodní název pro moderní podlahy z PVC. To mu však na kráse nijak neubírá – naopak jde o extrémně odolný materiál, který se hodí do všech typů interiérů. Ochranná PUR vrstva se uplatí v zatěžovaných místnostech i v místech, kde jsou kladeny požadavky na odolnost vůči vodě. Oproti dřevěné podlaze je vinyl vhodný i do koupelny.

Kvalitní podlahové krytiny z vinylu jsou na vysoké designové úrovni. Věrně imitují libovolný materiál, a to včetně tkaných povrchů.

Plovoucí podlahy z vinylu konkurují laminátovým  podlahám, protože jsou pocitově teplejší a mnohem odolnější. K přednostem vinylu patří také snadná údržba – vystačíte si s vodou a mopem.

Ať už se nakonec rozhodnete pro dřevěnou, vinylovou nebo úplně jinou podlahu, poohlédněte se po ní u odborníků na www.parketywolfel.cz.

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Nová plastová okna

Potřebujete nová okna na míru? Přesná výroba oken od Oknoplastik vám je zajistí.

Vchodové dveře na míru

Odolné vchodové plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Atraktivní bydlení v Praze

Vybíráte si nové bydlení? Prohlédněte si připravované novostavby Praha 6 od Finepu.

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.