Dřevo, nebo vinyl? Vybrat podlahu není snadné...

Podlaha významně ovlivňuje celkový dojem z interiéru a jde ruku v ruce s komfortem bydlení. Pokud zrovna vybíráte vhodnou krytinu, pak vám jistě přijde vhod následující srovnání dřeva a vinylu. Je lepší přírodní, nebo umělý materiál?

Dřevěná podlaha v klasickém i méně tradičním pojetí

O dřevěné podlahy je v posledních letech velký zájem. Na trhu se objevuje množství nových dekorů a nechybí ani ty s „vintage“ nebo „recyklovaným“ designem. Popularitě se těší také kouřový povrch se šedým, bílým nebo stříbřitým nádechem – takové povrchy jsou jako stvořené do moderních interiérů s atypicky pojatým nábytkem ze starých desek a cihel. Další netradiční (a rozhodně ne nudnou!) variantou jsou „melírované“ dekory. Pro milovníky přírody jsou dřevěné podlahy jasnou volbou. K výhodám patří dlouhá životnost, možnost renovace, typická vůně dřeva a neutrální vzhled. Co se týče čištění, vhodný je vysavač s měkkým kartáčem, hadr nebo měkké koště. Škrábancům způsobeným nábytkem zabráníte tak, že na nohy nalepíte plstěné podložky. Před vchod umístěte kvalitní rohož, o kterou si vždy před stupem důkladně otřete boty. Vyhněte se čištění mokrým hadrem – voda si se dřevěnou podlahou nerozumí.

Proč si pořídit vinylovou podlahu?

Vinyl není nic jiného než obchodní název pro moderní podlahy z PVC. To mu však na kráse nijak neubírá – naopak jde o extrémně odolný materiál, který se hodí do všech typů interiérů. Ochranná PUR vrstva se uplatí v zatěžovaných místnostech i v místech, kde jsou kladeny požadavky na odolnost vůči vodě. Oproti dřevěné podlaze je vinyl vhodný i do koupelny. Kvalitní podlahové krytiny z vinylu jsou na vysoké designové úrovni. Věrně imitují libovolný materiál, a to včetně tkaných povrchů. Plovoucí podlahy z vinylu konkurují laminátovým  podlahám, protože jsou pocitově teplejší a mnohem odolnější. K přednostem vinylu patří také snadná údržba – vystačíte si s vodou a mopem. Ať už se nakonec rozhodnete pro dřevěnou, vinylovou nebo úplně jinou podlahu, poohlédněte se po ní u odborníků na www.parketywolfel.cz.

Publikováno: 14. 10. 2016

Kategorie: Interiér

Autor: Adam

Tagy: dřevo nebo vinyl