Vzduchotechnika

Nepodceňujte důležitost rekuperace vzduchu

O nesporných výhodách plastových oken jsme vás již informovali mnohokrát. Vzhledem k vysoké ceně energie, kterou potřebujete k vytápění objektu, to bez plastových oken zkrátka nejde – zároveň se však musíte připravit na změnu klimatu v interiéru. Podle hygienických norem se má v místnosti za hodinu vyměnit cca polovina vzduchu, což těsná plastová okna nedovolují. Výsledkem je nepříjemný zatuchlý vzduch, který nám dospělým způsobuje únavu, podporuje vnik bakterií a způsobuje řadu nemocí (trpí zejména děti). Řešením je řízená výměna vzduchu, takzvaná rekuperace, která z vašeho domova učiní místo, kde se vám bude dobře dýchat. Realizace rekuperačního systému není složitá, ale musíte si vybrat vhodné materiály. Pojďme se spolu podívat na nejčastější chyby, na které si je v souvislosti s rekuperačním systémem uvědomit.

Co rekuperací získáte?

V případě, že se rozhodnete pro rekuperaci, získáte řízenou výměnu vzduchu a odpadní teplo. Rekuperace vám pomůže ušetřit 50% (a teoreticky i 80%) odpadního tepla, které v zimě odchází ven vzduchem. Rozhodujete-li se mezi stacionární a rotační rekuperací, zvolte druhou variantu, která je účinnější. Co však není vhodné v objektech se vzduchotechnikou, je klimatizace. Vzduchotechnika a klimatizace nejsou příliš dohromady a způsobují nadměrnou tvorbu kožního mazu. Schválně – máte-li automobil s klimatizací – jak často si myjete mastné vlasy? Důvod, proč se vlasy mastí nehledejte v pracovním vypětí, ale právě v klimatu. Negativní vlastnosti vzduchotechniky však nevymýtí ani bezchybná stavba systému a správná rychlost vzduchu.

Chcete ušetřit? Kupte si materiál přímo od výrobce!

Chcete-li se ve vašem příbytku cítit co nejlépe, investujte do některé z variant bezprůvanového chlazení, ideálně do podlahového otopného systému. Provede-li ho zkušená firma, nebude podlaha nepříjemně studená a v místnosti bude příjemné klima i bez průvanu. Vraťme se však ale k realizaci vzduchotechniky, která se může, ale i nemusí prodražit. Jste-li šikovný kutil, případně máte ve svém okolí známého, který by byl schopen rekuperaci sestavit, kupte si materiál přímo od výrobce a ušetříte podstatnou část nákladů. Stavba rekuperačního systému není náročná a spoustu užitečných rad najdete na webu. Hledáte-li skutečně kvalitní, ale cenově přijatelné vzduchotechnické komponenty, koukněte se na potrubi.cz. Internetový obchod provozuje český výrobce vzduchotechniky, společnost D-klima.

Přidat komentář

Klikni a přidej komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.