Dřevěné brikety mají vynikající výhřevnost, jsou ekologické a levné. Odoláte?

Topíte tuhými palivy? V tom případě jste se zřejmě stačili zásobit dostatečným množstvím. Není divu, zima tu bude co nevidět a letošní topná sezóna již začala před mnoha týdny. Přesto je ten správný čas na změnu. Dejte napřesrok vale uhlí, dřevu a všem ostatním předpotopním tuhým palivům, které jste doposud používali a sáhněte po „palivu budoucnosti“. Možná vás překvapí, že se pod přezdívkou skrývají dřevěné brikety a nikoliv neznámá substance, kterou vědci objevili teprve nedávno. Ale k věci – proč obliba dřevěných briket prudce stoupá a proč byste je měli vyzkoušet i vy? V prvé řadě se zaměříme na výhřevnost, neboť právě tato vlastnost vás zřejmě zajímá ze všeho nejvíce. Tak tedy – výhřevnost dřevěných briket se pohybuje na spodní hranici výhřevnosti černého uhlí, což rozhodně nezní špatně. To však platí pouze o briketách z kvalitních pilin, kterým dáme prostor na závěr. V praxi tuna dřevěných briket zastoupí:
  • 800 – 850 kg černého uhlí
  • 1,5 tuny hnědého uhlí
  • 4 – 5 kubíků palivového dřeva
Průměrná domácnost během jedné sezóny protopí cca 4 – 6 tun briket. Na přitápění si vystačí s 1 – 2 tunami. Výhřevnost však není zdaleka jediný důvod, proč byste do kamen, kotle či krbu měli naházet právě brikety. Ano, právě jsme zmínili další argument – dřevěné brikety se hodí do všech druhů topidel. Zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí, protože se vyrábí z kvalitních pilin pocházejících z dřevovýroby. Výroba probíhá pod vysokým tlakem a bez jakýchkoliv pojidel. Ekologický charakter ocení každý, komu záleží na životním prostředí. Jaký je váš postoj? Měli bychom zmínit i snadnou manipulaci, což je dobrá zpráva pro starší lidi a osoby s pohybovým omezením.

Sháníte kvalitní dřevěné brikety? Můžete je mít levně!

Rozhodnete-li se topit dřevěnými briketami, směle do toho. Objednat si je můžete u společnosti Optimtop s.r.o., která nabízí dopravu zdarma v rámci celé České republiky. Jde o prvotřídní palivo, které je k mání v mnoha různých typech. Doporučujeme nákup mimo topnou sezónu, kdy je na dřevěné brikety akce. Další informace najdete na www.optimtop.cz.

Publikováno: 15. 12. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: dřevěné brikety akce | dřevěné brikety výhřevnost