Energie

Dřevěné brikety mají vynikající výhřevnost, jsou ekologické a levné. Odoláte?

Topíte tuhými palivy? V tom případě jste se zřejmě stačili zásobit dostatečným množstvím. Není divu, zima tu bude co nevidět a letošní topná sezóna již začala před mnoha týdny. Přesto je ten správný čas na změnu. Dejte napřesrok vale uhlí, dřevu a všem ostatním předpotopním tuhým palivům, které jste doposud používali a sáhněte po „palivu budoucnosti“. Možná vás překvapí, že se pod přezdívkou skrývají dřevěné brikety a nikoliv neznámá substance, kterou vědci objevili teprve nedávno. Ale k věci – proč obliba dřevěných briket prudce stoupá a proč byste je měli vyzkoušet i vy?

V prvé řadě se zaměříme na výhřevnost, neboť právě tato vlastnost vás zřejmě zajímá ze všeho nejvíce. Tak tedy – výhřevnost dřevěných briket se pohybuje na spodní hranici výhřevnosti černého uhlí, což rozhodně nezní špatně. To však platí pouze o briketách z kvalitních pilin, kterým dáme prostor na závěr.

V praxi tuna dřevěných briket zastoupí:

  • 800 – 850 kg černého uhlí
  • 1,5 tuny hnědého uhlí
  • 4 – 5 kubíků palivového dřeva

Průměrná domácnost během jedné sezóny protopí cca 4 – 6 tun briket. Na přitápění si vystačí s 1 – 2 tunami.

Výhřevnost však není zdaleka jediný důvod, proč byste do kamen, kotle či krbu měli naházet právě brikety. Ano, právě jsme zmínili další argument – dřevěné brikety se hodí do všech druhů topidel. Zároveň jsou šetrné k životnímu prostředí, protože se vyrábí z kvalitních pilin pocházejících z dřevovýroby. Výroba probíhá pod vysokým tlakem a bez jakýchkoliv pojidel. Ekologický charakter ocení každý, komu záleží na životním prostředí. Jaký je váš postoj?

Měli bychom zmínit i snadnou manipulaci, což je dobrá zpráva pro starší lidi a osoby s pohybovým omezením.

Sháníte kvalitní dřevěné brikety? Můžete je mít levně!

Rozhodnete-li se topit dřevěnými briketami, směle do toho. Objednat si je můžete u společnosti Optimtop s.r.o., která nabízí dopravu zdarma v rámci celé České republiky. Jde o prvotřídní palivo, které je k mání v mnoha různých typech. Doporučujeme nákup mimo topnou sezónu, kdy je na dřevěné brikety akce. Další informace najdete na www.optimtop.cz.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové vchodové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.