Skvělé tipy

Druhy zahradních grilů aneb Vybíráme společníka na grilování

Léto se každým rokem nese ve znamení grilování. Že ještě nemáte po ruce ten správný gril, ve kterém byste ugrilovali nejen skvělé maso, ale také zeleninu, hermelín nebo špekáčky, když na ně přijde chuť? Měli byste si gril pořídit dříve, než se léto začne chýlit ke svému konci. Jelikož je trh plný nejrůznějších grilů, pojďme se s tímto světem krapet seznámit. Obecně rozlišujeme tři druhy grilů, ze kterých je možné si vybrat.

Elektrické grily

V poslední době nejznámější jsou elektrické grily, které jsou skvělými společníky i v případě, že je venku chladné počasí. Na elektrických grilech se totiž dá grilovat i v uzavřených prostorech, nemusíte je vytahovat jenom v létě na zahradu. Při výběru grilů se dívejte především na povrchovou úpravu grilů a na grilovací plochu. Ta může být rovná, žebrovaná nebo případně kombinovaná. V každém případě by měla být povrchová plocha kvalitní. Stejně tak je důležité, aby elektrický gril měl variabilní nastavení teploty a aby měl vyjímatelnou odkapávací misku pro snadnou údržbu.

Plynové grily

Existují také takzvané plynové grily, které jsou nedílnou součástí především venkovních kuchyní. Jsou opravdovou špičkou na trhu a poslouží především velké rodině. Hravě na nich ugrilujete pokrmy pro každého člena nebo pro partu přátel. Při výběru plynového grilu je velice důležité, abyste se dívali na hořáky a informovali se o tom, z jakého materiálu jsou vyrobeny. Osvědčená je především nerezová ocel. Taktéž by měly mít plynové grily odkládací prostory kolem grilu, což je velice praktické.

Grily na dřevěné uhlí

A třetí kategorií grilů jsou grily na dřevěné uhlí, které patří dlouhodobě k nejprodávanějším typům. Jsou to takoví společníci, které si s sebou můžete vzít prakticky kamkoli. Jejich cena je velice přijatelná a slouží dostatečně dobře.

Ke grilování patří i pohoda, proto když budete mít vyřešené stolování, tak zvažte i nákup nového zahradního lehátka. Často takové lehátka na zahradě máme, ale jsou ve špatném stavu a při častém využívání vydrží jen několik sezón.

Vchodové dveře na míru

Odolné plastové dveře se skvěle hodí do rodinných domů i moderních bytů. Vsaďte na českou značku Perito!

Zahradní architekti – Zahrady Topol

Zajišťujeme návrhy a realizace zahrad na klíč od architektonickému návrhu přes realizaci až po celoroční údržbu.

Česká dřevěná okna

Nechte si vyrobit moderní dřevěná okna na míru vašeho domova.

Pro krásnější bydlení

V e-shopu interie.cz pořídíte moderní záclony, závěsy i další bytový textil za akční ceny!

Nepřehlédněte!

Když je venku hezky, zajeďte si na hory!

Využijte pěkné počasí a vyberte se na hory. Doporučujeme Vám ty Orlické, pěkné ubytování naleznete na webu ubytování Orlické hory. Pokud Vás láká Šumava, také nebudete litovat nadstandardní ubytování Šumava Vám doporučuje i portál MegaUbytko, kde ubytování naleznete vždy rychle a jednoduše.