Proč vyměnit klasické zdroje světla za LED žárovky?

Na některých věcech záleží mnohem více, než si myslíme. Patří mezi ně i tolik podceňované osvětlení. Tak schválně, přemýšleli jste už nad výměnou klasických žárovek za moderní „LEDky“? Technologie jde velmi rychle kupředu a není jediný důvod, proč žárovkám s diodami neotevřít dveře dokořán. LED žárovky rychle vytlačují zastaralé žárovky s wolframovým vláknem, ale také úspornější zářivky. A my vám prozradíme, jaké jsou jejich největší výhody.

Vysoká pořizovací cena už není překážkou

LED žárovky zažívají boom a v českých domácnostech se objevují stále častěji. Důvodem je výrazný pokles ceny, díky kterému se počáteční investice vrátí mnohem rychleji než před několika lety. Pokud vás od výměny odrazovala právě vyšší pořizovací cena, již nemusí. I kvalitní výrobky jsou k mání za přijatelné peníze. LED žárovka

Kdo šetří, má za tři

Hlavním „tahákem“ LED technologie je bezesporu energetická nenáročnost. Zatímco ostatní zdroje produkují spoustu tepla, LED žárovka přemění většinu elektřiny na světlo. Oproti žárovce s wolframovým vláknem ušetříte až 90 % nákladů, oproti zářivce pak cca 40 %. Samozřejmě platí přímá úměra, dle které výše úspory roste s množstvím světelných zdrojů.

LEDky vydrží v provozu desítky tisíc hodin

Za zmínku však stojí také další praktické výhody LED osvětlení. Mezi ty zásadní patří velmi dlouhá životnost. Kvalitní výrobky vydrží v provozu i 50 000 hodin, takže nebudete muset neustále řešit výměnu žárovek za nové. LEDky svítí naplno téměř okamžitě (nepotřebují čas na rozehřátí) a na jejich životnost nemá vliv ani časté zapínání a vypínání. LED žárovky Stále vás „light emitting diode“ nepřesvědčila? A co takhle ekologičtější výroba a stylový design?

Nabídka svítidel je pestrá, stačí si vybrat

LED osvětlení má spoustu podob a vyrábí se nejen jako žárovky. Na trhu jsou také stropní LED panely, reflektory, zářivky, pásky a další typy zdrojů. Žárovky jsou k mání ve všech běžných variantách s paticemi typu E14, E27, E40, GU10, MR16 / GU5.3 a dalšími. Tak na co čekáte? Vyberte si vhodnou variantu a pošlete zastaralé žárovky tam, kam patří. Samotná výměna nezabere více než pár minut a výsledek stojí za to. Že se LED osvětlení vyplatí, poznáte již na nejbližším vyúčtování za elektřinu...

Publikováno: 15. 02. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: led žárovka | led žárovky